Nový Lexus LBX: o třídu víc luxusu díky preciznímu provedení

Nový Lexus LBX svým designem, komfortem a vybavením interiéru dosahuje kvality o třídu vyšší, než by zákazníci očekávali od většího a dražšího modelu vyššího segmentu. Zájemci o nový Lexus LBX si můžou vůz detailně nakonfigurovat na webu Lexus, a to včetně specifikace barev a prvků exteriéru i interiéru a celkového 360° pohledu. 

Je možné volit mezi provedeními Elegant, Relax, Emotion a Cool. Každé z nich evokuje jiný charakter prostřednictvím barevných variant a vzhledu čalounění a ozdobných prvků.

SOUVISEJÍCÍ: Nový Lexus LBX a inovovaný UX se představují v národní premiéře

V souladu s dnešními prioritami ochrany životního prostředí lze objednat interiér z veganské kůže jako alternativu k na dotek příjemné kůži Ultrasuede nebo exkluzivní kůži L-aniline, tedy materiálu, který byl dosud exkluzivní pro limuzínu LS.

Lexus Chateau Mcely

Současně je ve voze přítomný duch určité prémiové ležérnosti, který odráží moderní vkus zákazníků. V souladu s důrazem na individualizaci mají zákazníci větší výběr než kdykoli předtím. Odklon od tradiční struktury modelových tříd se zaměřuje na styl a smyslovou přitažlivost. 

Výhled jako v SUV, posez jako v sedanu

Díky nízko posazené přístrojové desce a širokému čelnímu sklu má řidič velkolepý výhled, který je pro SUV charakteristický a současně sedí spíše jako v sedanu. 

K tomu přispívá koncepce Tazuna, která zajišťuje, že ovládací prvky a zdroje informací lze používat s minimálním pohybem rukou a očí, takže se řidič může soustředit na cestu před sebou.

Tvar a úhel volantu a poloha pedálů byly přesně určeny, zatímco 12,3palcový plně digitální přístrojový displej lze vzhledově i obsahově přizpůsobit preferencím řidiče nebo jeho prioritám během jízdy. K dispozici je také head-up displej pro ještě bezpečnější a pohodlnější řízení.

Plynulý a intuitivní uživatelský zážitek zajišťuje také multimediální systém Lexus Connect, ovládaný prostřednictvím centrálního 9,8palcového dotykového displeje nebo hlasového ovládání, které je schopno reagovat na požadavky spíše konverzačním stylem, a to v češtině. Pozornost věnovaná detailům zahrnuje i poskytnutí snadno ovladatelných fyzických spínačů audiosystému a klimatizace.

Měkké materiály a samozřejmě Takumi

Komfort zvyšují měkké materiály na dotek, včetně polstrovaných boků středové konzoly. Vliv řemeslného zpracování Lexus Takumi a tradiční japonské estetiky je patrný také v nových obloženích Tsuyasumi s povrchovou úpravou v barvě dřevěného uhlí a ve volitelném prošívání čalounění ve stylu Tatami.

LBX nabízí i další bohatou prestižní výbavu. Například inteligentní systém Lexus Climate Concierge neustále optimalizuje zdroje vytápění a větrání pro každého cestujícího a k dispozici je prémiový audiosystém Mark Levinson se 13 reproduktory, který byl navržen speciálně pro interiér tohoto modelu. K dispozici jsou také elektricky ovládané zadní dveře, které umožňují snadný přístup do dobře dimenzovaného zavazadlového prostoru, pod jeho kryt lze uložit dva kufry o objemu 75 litrů.

Na českém trhu startuje Lexus LBX na ceně 699 000,- Kč vč. DPH a je již k dispozici u všech autorizovaných prodejců značky Lexus.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář