Husqvarna posiluje sérii robotických sekaček NERA o dva nové modely

Švédský lídr v oblasti zahradní techniky Husqvarna uvedl v loňském roce vlajkovou loď s názvem NERA, která je vybavena satelitní technologií EPOS, umožňující pracovat v přesných virtuálních hranicích. Díky tomu si poradí nejen se složitějším terénem a strmými svahy, ale i s biodiverzním trávníkem. Nyní se rodina robotických sekaček rozrůstá o další dva nové produkty, které eliminují nutnost vyžínání okrajů trávníku. 

Před více než 25 lety uvedla švédská společnost Husqvarna na trh první robotickou sekačku na světě a způsobila tím revoluci v péči o trávník. S jejím nejnovějším přírůstkem do rodiny Husqvarna Automower® NERA ovšem přichází další kapitola v chytrém sekání.

Jako vůbec první vlajková loď nepotřebuje totiž ohraničující vodiče. Ty aktuálně nahradil satelitní navigační systém EPOS, který umožňuje přístroji pracovat ve virtuálních hranicích. Jde tak o snadné a flexibilní řešení, na jehož principu fungují i vybrané modely profesionálních robotických sekaček, které se používají například na golfová či fotbalová hřiště. 

„Máme radost, že se nám povedlo vyvinout řešení bez potřeby ohraničujících kabelů i pro majitele zahrad, protože víme, že na to někteří z nich čekali od doby, kdy jsme poprvé tuto technologii představili v rámci profesionálního segmentu,“ dodává Ing. Marek Šnyrych, obchodní ředitel společnosti Husqvarna Česko.

Díky bezdrátové technologii, která funguje za pomoci doplňkové sady modulu Husqvarna EPOS, a referenční stanici, která se prodává samostatně jako příslušenství, je každý aspekt sečení optimalizován přímo pro konkrétní trávník.

Uživatelé sami si prostřednictvím aplikace můžete vyberou, kdy a jak často sekat, nebo naopak, kterým částem na zahradě se vyhnout. Přesná a flexibilní správa oblastí umožňuje definovat různé segmenty trávníku a použít odlišná nastavení a plány nebo vytvářet dočasné zakázané zóny, díky kterým může na zahradě například bujet biodiverzní louka. 

NERA navíc dokáže pracovat s přesností 2–3 cm a poradí si s nerovnoměrným terénem i svahy na velkých, středně velkých a členitých trávnících se sklonem až 50 % nebo s úzkými rohy. Nejnovější modely Husqvarna Automower 310E NERA a Husqvarna Automower 410XE NERA nabízejí také funkci EdgeCut.

Série NERA se aktuálně prodává v pěti variantách, z nichž každá podporuje bezdrátovou technologii. Sekačky Husqvarna Automower 430X NERA a 450X NERA zvládnou trávníky o ploše od 3 200 do 5 000 m², zatímco sekačka 320 NERA je optimální pro zahrady do 2 200 m². Nejnovější přírůstky do rodiny, 410XE NERA a 310E NERA, jsou vhodné na plochu do 1 000 m². 

Všechny modely z řady 400 mají chytrou funkci vyhýbání se objektům a překážkám. Zároveň všechny dokáží lépe reflektovat specifika terénu, což snižuje opotřebení trávníku, a snadno se udržují v čistotě, protože vnější a spodní část robotické sekačky může uživatel jednoduše omývat zahradní hadicí. 

Vlastnosti Husqvarna Automower® 310E NERA, Husqvarna Automower® 450X NERA, Husqvarna Automower® 430X NERA, Husqvarna Automower® 320 NERA a Husqvarna Automower® 410XE NERA:

Kapacita pracovní plochy: 1 000 – 5 000 m²

Maximální sklon svahu: 50 %

Příslušenství: Zásuvný modul EPOS pro bezdrátový provoz

Konektivita: Automower Connect over 4G (400-Series) nebo Wi-Fi (320)

Výška sečení: 2–6 cm

Hladina zvuku: 58–67 dB(A)

Hmotnost: 12,6 kg (320), 14,5 kg (430X), 14,9 kg (450X)

Doporučená maloobchodní cena:

310E NERA – 52 990 Kč

320 NERA – 69 999 Kč

410XE NERA – 64 999 Kč

430X NERA – 89 999 Kč

450X NERA – 119 999 Kč

EPOS systém, včetně referenční stanice – 24 499 Kč

zdroj: tisková zpráva

2 Comments on “Husqvarna posiluje sérii robotických sekaček NERA o dva nové modely”

  1. Je pěkná a šikovná, ale drahá. Jestli chcete aby zahrada byla zelená a nebyla přerostlá, tak stačí sekačka za poloviční cenu. Ale musíte udělat něco navíc. Husqarna je dobrá v tom, že jak je chytrá, tak si sama poradí s různými okraji trávníku a objede sama sušák na prádlo a prostě se nemusíte na začátku patlat s vyrovnáváním různých neduhů zahrady, kde by se třeba hloupá a levná sekačka zastavila.

Napsat komentář