VIDEO: Honda má konkurenci pro Segway. Vypadá jako pojízdný záchod!

Jan Horčík - 21 Květen 2012

V roce 2009 Honda představila mobilní zařízení U3-X, takový menší osobnější . Aktuálně přichází s jeho pokračovatelem v podobě UNI-CUB, který se bue vyrábět a prodávat. Zatím je nám ale záhadou pro koho je vlastně zařízení určeno. Možná pro ty nejlínější, které už nebaví ani chodit!?Honda Uni-CUB elektrické vozítko

Elektrické vozítko Honda UNI-CUB dělá ze Segwaye ještě docela normální záležitost...
foto: Honda

První testy zařízení UNI-CUB proběhnou během června 2012 japonském Národním muzeu vědy a inovací. Jak je vidět na videu, jezdítko vypadá poměrně pohodlně, snadno se ovládá pomocí přenášení váhy a zvládne jezdit do všech směrů. Honda tomu říká Honda Omni Traction Drive System.

Technologie, kterou jezdítko využívá k udržování rovnováhy, je součástí rodiny technologií Honda Robotics, která má prapůvod ve výzkumu a vývoji humanoidních robotů jako je ASIMO. Podle tiskové zprávy se průmyslový gigant hodlá i nadále zabývat vývojem tohoto typu vozítek.

galerie: Honda UNI-CUB
Honda UNI-CUB Honda UNI-CUB Honda UNI-CUB

A parametry? Výška sedla 745 – 825 mm, rozměry 520 x 345 x 745 mm, li-ion baterie, max. rychlost 6 km/h, dojezd 6 km.

Taky vám to připomíná pojízdnou toaletu? A vůbec, co je špatného na chození, natož uvnitř budov, kam UNI-CUB zjevně míří? Japonci mají občas skvělé nápady, ale někdy taky ne. Snad kdyby ke každému kousku přibalili jednu roztomilou Japonku, možná by měl UNI-CUB šanci.

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdyby si autor článku řádně přečetl zdroj nápadu, věděl by, že vozítko bude určeno zejména pro starší a méně pohyblivé lidi.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S dojazdom 6km to menej pohyblivým ľuďom sotva pomôže. A myslím že sedenie a tom je pre starého a imobilného človeka dosť nepohodlné. A ovládanie pohybom tela tiež nie je najšťastnejšie riešenie pre starých ľudí. Oveľa lacnejšie a efektívnejšie sú elektrické invalidné vozíky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V čom vlastne spočíva výhoda oproti chôdzi? Z neustálej sedavej polohy vzniknú kŕčové žily a neaktivitou sa spomaľuje prúdenie lymfy v tele. Keby to chceli predávať, malo by to minimálne obsahovať tú toaletnú misu :-)

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?