Tesla možná bude vyrábět i elektrický pick-up

Jan Horčík - 17 Červenec 2012

Britský magazín Autocar aktuálně vyzpovídal Franze von Holzhausena, hlavního designéra Tesla Motors. Mluvilo se především o budoucnosti vozů značky Tesla. V současné době přichází na trh rodinný elektromobil Model S. Zanedlouho to bude elektrické SUV Model X a do budoucna možná i pick-up.auto elektromobil Tesla Model S tahací zařízení

Koncem dubna 2012 vyfotografoval pozorný čtenář v centru San Franciska testovací vůz Model S s prapodivnými tvary a otvory na zádi. Objevily se spekulace, že jde o tažné zařízení. To ale nebude Tesla nabízet ani pro Model X. Pravděpodobnější je, že šlo o speciální úpravy testovacího prototypu.
foto: Autobloggreen

Franz von Holzhausen si pochvaluje zejména flebilitu podvozku, který pro vůz Tesla Model S vyvinuli. Elektromobil využívá 10 cm vysokého uložiště baterií v podvozku, což dává konstruktérům obrovskou volnost.

“Existuje spousta způsobů jak podvozek využít. Určitě se objeví vhodný čas i na vývoj pick-upu. To je trh, pro který je obrovský točivý moment elektrického motoru ideální,” řekl von Holzhausen.

Von Holzhausen zároveň potvrdil, že nová plně elektrická auta značky Tesla Motors, která by se měla postavit vozům BMW řady 3, se objeví už v roce 2015. Půjde o třetí generaci elektromobilů Tesla a jejich cena by se měla výrazně blížit mainstreamu, tedy začínat někde kolem $30 000. Mělo by jít o sedany i crossovery.

Podle von Holzhausena se s nimi Tesla také pustí do větších experimentů v oblasti designu, protože se bude chtít víc odlišit v porovnání se spíše konvenčním vzhledem Modelu S. “Naše auta musí mít nějakou osobnost,” řekl doslova. Od člověka, který navrhl koncepty jako Mazda Taiki nebo Kazamai lze čekat hodně zajímavé věci.

autocar.co.uk
Zpět na HybridPřidat komentář

e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.