Think Global investuje do lithium-iontových baterií

Jan Horčík - 16 Říjen 2007

O velmi zajímavém elektromobilu Think jsme už před časem informovali. Společnost Think Global má za sebou takové společnosti jako Segway nebo Google, a nyní také Ener1. Think Global a Ener1 totiž uzavřeli kontrakt, na jehož základě dodá Ener1 výrobní prototypy nových lithium-iontových baterií pro elektromobily Think. Prototypy budou dodány v březnu 2008, součástky pro ostrou výrobu by pak měly být dodány v průběhu července 2008. Je tedy pravděpodobné, že elektromobil Think se začne prodávat někdy koncem roku 2008. Ener1 očekává, že na prodejích Think v letech 2008-2010 vydělá až 70 milionů dolarů, celková hodnota dohody by pak měla být kolem 200 milionů dolarů. Think Global zjevně hodlá vyrábět elektromobily Think v opravdu masovém měřítku, v řádech desítek až stovek tisíc kusů ročně a zjevně k tomu má dobrý obchodní model. Co na to Toyota a další? Koupili byste si Think?

Elektromobil Th!nk City

zdroj: autobloggreen

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Cena by mela byt pod 30k dolaru. Ale US trh ma jina pravidla, dane a tradici. Koncern GM chysta na rok 2010 svuj model Volt. Pak teprve konkurencni boj ukaze, kam lze az stlacit cenu. Nemene dulezitou bude samozrejme statni podpora. Prekvapi Arnold stedrymi dotacemi pro Kalifornii?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ja bych si ho taky koupil,ale záleží na ceně

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jasně!


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live