Nový Th!nk v roce 2008

Ještě v dobách, kdy General Motors teprve kutili svůj první elektromobil EV-1, Ford už měl pojízdný model. Jmenoval se Ford Th!nk a pocházel z Norska, kde Ford založil dceřinnou společnost TH!NK Mobility. Elektromobily se jmenovaly TH!NK City, kromě toho byly v nabídce také elektrické motocykly TH!NK Bike Fun. Jenže v USA nešly elektromobily tolik na odbyt, a tak se Ford rozhodl zbavit se jak Th!nk City, tak i celé společnosti.


Poskočme časem do roku 2006. Utvořila se zcela nová obchodní spolupráce mezi Norskem a americkým Silicon Valley. Objevuje se „nová“ společnost Th!nk s novým modelem elektromobilu Th!nk City. Mezi investory nové společnosti patří taková jména jako Dean Kamen (Segway), Sergey Brin a Larry Page (Google) a další. Vypadá to, že to nejlepší z automobilového a počítačového průmyslu se pojí v jedno. Ostatně, všechno je to o elektřině – Th!nk City je elektrický, Segway je elektrický, web je elektrický, všechno je dnes na elektřinu.

Elektromobil Th!nk City

Nový Th!nk šetří vaši peněženku i životní prostředí. Jedná se o mikrovozítko do města, které má maximální rychlost 100 km/h a maximální dojezd 180 km/h. Přesto, na popojíždění světovými metropolemi typu Londýn, Paříž, New York a další to úplně stačí. Standardně se do něj vejdou dva lidé a 350 l objemu zavazadel. Odhadovaná cena se pohybuje kolem 700 000 Kč, což je poměrně hodně, ale spekuluje se o tom, že společnost Th!nk představí pro své elektromobily zcela nové obchodní modely. Ostatně, investice velkých jmen světových společností vypovídají o tom, že nový Th!nk má velké ambice. Navíc už není pod nadvládou „zastaralého“ kolosu typu Ford, a tak může naplno roztáhnout křídla.

Elektromobil Th!nk City

Začátek prodeje elektromobilů Th!nk City se očekává v roce 2008. Nejprve v Norsku, postupně také v Anglii, Švýcarsku, Dánsku a dalších skandinávských zemích. Postupně by měl Th!nk přijít také do USA. A doufejme i ČR.

zdroj: Th!nk, autobloggreen

Tři komentáře u “Nový Th!nk v roce 2008”

  1. Ahoj ve spolek, jen male
    Ahoj ve spolek, jen male upresneni:
    Ford k tomu TH!NKu puvodne prisel tak, ze kdyz v Kalifornii vznikl ten bezemisni projekt a GM uvedlo svuj IMPACT-EV1 tak aby se Ford taky ukazal jako ekolog a nenechal se zahanbit, tak honem shanel taky neco elektrickyho. Protoze nikdy nic takoveho nevyvijel natoz aby vyrabel, tak koupil v Norsku tovarnu na elektromobily PIVCO i s vratnym. Tahle firma jiz davno predtim elektromobily vyrabela a Ford si na to napsal akorat svoje logo. Pak kdyz ten projekt v USA krachnul, tak tu tovarnu chtel uplne zrusit a taky jako GM vsechny ty vyrobeny euta sesrotovat. Jenze co se povedlo GM v Americe, to se jaksi nepodarilo v Norsku kde Ford s tim strotovanim tvrde narazil, dokonce se to resilo i na vladni urovni. Nakonec to Ford lehce vytunelovany prodal, tak jak to pred tim koupil. Takze ted se do toho opreli soukromi investori a vysledek je celkem slusny. Jo a jinak se to jiz davno v Norsku prodava, vyjde to na prepocet z Norsky koruny cca na 780000,- Kc Zdar STAROSTA.

Napsat komentář