Honda začne vyrábět Jazz Hybrid v Thajsku

Jan Horčík - 30 Květen 2012

Podle japonského ekonomického deníku Nikkei bude domácí automobilka Honda vyrábět svůj populární Honda Jazz Hybrid (resp. Fit Hybrid) také v Thajsku. Tam jej následně od léta 2012 také nabídne k prodeji. Půjde o první hybridní model Honda montovaný mimo Japonsko.test Honda Jazz Hybrid

Honda Jazz Hybrid byl až donedávna nejlevnějším hybridem na českém trhu. Aktuálně jej předběhla Toyota s modelem Yaris Hybrid.
foto: Hybrid.cz

Honda Jazz je jedním z nejúspěšnějších vozů automobilky Honda poslední dekády. Malé šetrné auto je oblíbené nejen doma v Japonsku, ale překvapivě i v USA a dalších státech. V červnu roku 2010 dosáhly celkové prodeje 3,5 mil. kusů.

Bohužel, Honda se příliš nechlubí počtem prodaných verzí Jazz Hybrid. Podle agentury Reuters se jich v roce 2011 prodalo 86 000 na celém světě. Přitom v se jako Fit Hybrid dostalo do prodeje teprve v říjnu 2010, ve zbytku světa ještě později.

Oblibě pomohla především velmi nízká cena ¥1,59 mil., což z auta činí stále nejlevnější hybrid na tamním trhu. neboli Prius c tam s cenou začíná na ¥1,69 mil.

Evropská verze pojmenovaná Honda Jazz Hybrid byla odhalena na autosalonu v Paříži 2010 a do prodeje se dostala začátkem roku 2011. Také u nás šlo až donedávna o nejlevnější hybrid na trhu, viz. náš test Honda Jazz Hybrid. V se zatím tento model neprodává.

O tom, že segment levných hybridů je mimořádné zajímavý, svědčí jak to, že se Honda rozhodla auto vyrábět v (kde jej bude také prodávat a exportovat na rychle rostoucí trhy jako je Malajsie apod.), ale i skutečnost, že konkurenční Toyota aktuálně uvedla na trh svůj vlastní malý hybrid Prius c, resp. v Evropě model Toyota Yaris Hybrid.

Ten se s cenou začínající na 359 900 Kč stal nejlevnějším hybridem na českém trhu. Jazz Hybrid vybavený stejným pohonným systémem jako Honda Insight a nabízející oficiálně spotřebu 4,3 l/100 km u nás stojí stále 429 000 Kč.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily