Honda Jazz – nejlevnější hybrid na českém trhu

Počínaje tímto týdnem rozšiřuje japonská automobilka v nabídku o nový Honda Jazz Hybrid. Zaujmout chce zejména svým variabilním interiérem, jízdními vlastnostmi a příznivou cenou. Naše redakce už měla možnost podrobit horkou novinku krátkému testu a nedopadl špatně!  

Na první pohled vypadá nový Jazz jako docela malinké autíčko. Zdání však klame. Využití vnitřního prostoru je totiž dobře řešené, takže se dá bez problému označit za rodinné , i když s přívlastkem „mini“.

Honda Jazz Hybrid

Hybridní technologii převzal Jazz od svých předchůdců a . Právě kompaktní rozměry systému Honda IMA umožnily u tohoto vozu segmentu B zachování flexibilních sedadel „Magic seats“ a 300 l prostoru pro zavazadla. Zda se do auta vtěsnají tři horská kola na stojato bez nutnosti demontáže, jak praví propagační materiály, zjistíme až v plnohodnotném testu.

Honda Jazz Hybrid

Detaily pohonu jsou stejné jako u výše zmíněných příbuzných modelů. Benzínová třináctistovka disponující maximálním výkonem 65 kW je doplněna o ultra-tenký 10kW . Přínos minimalistického elektromotoru tkví hlavně v jeho vysokém točivém momentu 78 Nm, který citelně pomůže při rozjezdech a předjížděcích manévrech.

Honda Jazz Hybrid

Jízdní vlastnosti hybridního Jazzu jsou nadprůměrné. Na zimou rozbitých silnicích nerozhodila podvozek jediná nerovnost. V zatáčkách drželo auto jako přikované bez zbytečných náklonů. Za kompromis mezi komfortem a stabilitou si zaslouží Honda jedničku.

Ovládání opět nápadně připomíná Insight či CR-Z. Systém měnící barvu podsvícení dle stylu jízdy zůstal na svém místě, stejně jako sbírání kytiček a tlačítko Econ. Některé funkce se však dočkaly dalších vylepšení. Systém Econ by měl nyní ještě lépe optimalizovat spotřebu. Objevila se také nová kontrolka „EV“, která indikuje provoz čistě na elektřinu. Výhradně elektrický pohon nelze vynutit, na rovince se však podařilo jet s nulovými emisemi bez problémů.

Honda Jazz Hybrid

Kde Honda vytasila na konkurenci skutečně těžký kalibr, je cenová politika. Jazz Hybrid se totiž stal nejlevnějším hybridem na našem trhu. Navýšení oproti obdobně vybavené a srovnatelně výkonné konvenční verzi s automatickou převodovkou je jen pár desítek tisíc. Slušně vybavený hybrid se dá pořídit již za 429.000 Kč a může tak konkurovat menším dieselům.

Honda Jazz Hybrid

Během krátkého seznámení s vozem jsme měli možnost projet pouze 60km trasu. Na závěry ohledně spotřeby je tedy brzy, první výsledky však vyznívají vcelku pozitivně. Papírových 4,5 litru na sto kilometrů kombinovaně jsme atakovali spíše zespodu.

Nechme se tedy překvapit, jak dopadne hybridní Jazz v rozsáhlém testu plánovaném na druhou polovinu května.

12 komentářů u “Honda Jazz – nejlevnější hybrid na českém trhu”

  1. Myslím si,že tohle auto je
    Myslím si,že tohle auto je super.Dokáže jet po městě do 60km za 2 litry.A cena je solidní.Pokud by lidé uvažovali trochu jinak a přestaly jezdit v 3.litrových OFF road po městě,tak by bylo na světě lépe a hlavně čistší vzduch.Jenže většina zbohatlíků nekoupí manželce Hondu Jazz hybrid,ale právě BMW X5 atp.Takže kde je problém? problém je v lidském mozku! Auto má sloužit k dopravě z bodu A do bodu B s co nejnižší spotřebou a co nejméně smradu.

  2. prevadzka cisto na elektrinu
    prevadzka cisto na elektrinu je dost neekonomicka kedze ju brzdia odpory spalovacieho motora aj ked je prisposobeny na „uzatvorenie ventilov“ cize straty pumpovanim vzduchu (ako pri klasickom motore) odpadaju aj tak by som vyhlasenie ze to moze fungovat ako full hybrid povazoval sa dost odvazne

Napsat komentář