Elon Musk potvrdil odhalení Modelu 3 v březnu, cena $35 000

Jan Horčík - 03 Září 2015

, šéf automobilky Tesla Motors, využil svůj Twitter, aby všechny znovu ujistil. Elektromobil Tesla Model 3 skutečně bude odhalen v březnu 2016 a bude stát $35 000.auto elektromobily Elon Musk šéf Tesla Motors

Elon Musk, šéf Tesla Motors a vesmírné společnosti
foto: Tesla Motors

Navíc ale Elon Musk přidal ještě další hodnotnou informaci: elektromobil Tesla Model 3 bude možné si rezervovat ihned po jeho ohlášení. Podobně jako u elektromobilů Tesla Model S a Tesla Model X tak budo předobjednávky sloužit k tomu, aby Tesla získala peníze a zajistila si prodeje.

Musk na Twitteru také řekl, že výroba Modelu 3 začne za dva roky, tedy koncem roku 2017. Představení před dává smysl v tom, že Tesla chce strhnout veškerou pozornost na sebe.

Dále Musk potvrdil, že funkční giga-továrna, která momentálně roste v Nevadě (video), bude pro výrobu levného elektromobilu Tesla Model 3 bezpodmínečně potřeba. Rozběh pilotní produkce se očekává v dubnu 2016. Gigatovárna bude stát 5-6 mld. dolarů a cenu baterií má srazit až na $100/kWh.

Na závěr svého twitterového "zpravodajství" pak dodal, že první kusy elektrického budou předávny přímo v továrně ve Fremontu dne 29. září 2015.

Elon Musk
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Fascinácja na kolesách 3 sa ukáže 03/2016
youtube.com/watch?v=W1bIhKrwzoY
stačí aby vás chtiekol :))

Jsou nové statistiky na SDA :). Nějak nám to jde v ČR s elektromobilitou trochu z kopce. Nové 4 Tesly za srpen (červenec 10) a 4 Leafy (červenec 7), podíl 0,07 %. Chtělo by to nějaké dotace :).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nj, chce to přidat v agitaci

ht*ps://w-w.sda-cia.cz/repository-volnedostupna
*=t
-=w

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/statistiky/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

100ks TESLA v ČR = 1ks Supercharger ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Facinuje mě jistota Teslabratrstva jaká to bude bomba, skoro bych řekl, že Teslabratrstvo je nejlepší marketing Tesly a před tím klobouk dolů...levnější a žhavější reklamu nemá nikdo na světě. Co se týče auta, tak bych byl skeptický.. 40 000 € za něco, co může rychle technologicky zastarávat a jehož provozní náklady v čase spíše porostou než se zlevní nebo budou stagnovat, jsou spíše rizikovou investicí a rizikovým předplaceným nákupem...ostatně ono celá filosofie Tesly stojí na tom: budeme do toho rvát prachy, zkoušet to a ono se to snad časem finančně zvaliduje...a zatím to stojí jenom na víře lidí ve vizi...pohledem do historie, podnik daleko za kalkulovaným rizikem..

ale mě se Váš názor začíná líbit a vůbec Vám ho nechci brát. Pokud bude hodně takových jako vy, potom o to déle si budu já užívat v podstatě zdarma provoz se svým skvělým elektromobilem a využívat dnes za pakatel všechny rychlonabíječky.
Jen na okraj: vy si opravdu myslíte, že nákup zastaralého, smrdícího, provozně drahého spalovacího auta je opravdu dobrou investicí? jel jste někdy elektromobilem ? mluvil jste aspoň někdy s někým, kdo s tím zkušenosti má?

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Především žádný dopravní prostředek není dobrou investicí, je jenom špatnou, nebo horší, počínaje kolečkovými bruslemi, konče letadlem nebo lodí. A ano mám s elektromobilitou zkušenosti a právě na základě poznatků získaných z elektromobility a jejím pravidelným srovnáváním s ostatními druhy dopravy, jejich LCC kost a skutečnými (ne ekologicky deklarovanými) dopady na životní prostředí jsem střízlivým realistou, což zde v podstatě znamená kritikem, nicméně to je jasné - to je jako říct v klubu H-D, že elektrický H-D by byl zajímavou alternativou - protože příznivci H-D svého času demonstrovali kvůli odebrání kick páky. Chceme-li udržet osobní mobilitu na rozumné výši za rozumné náklady a v rozumné zátěži životního prostředí, potom je nutné zvažovat energetický mix spotřeby společnosti a opravdu není řešením žádný extremismus, ala nechce elektromopil, fuj je fosilní, je nutné ten nebo ten nebo onen energetický zdroj...takto to nikdy dobře fungovat nebude a bude to možná ekologické, ale rozhodně ne šetrné k životnímu prostředí a bude to vždy levné jen pro malou skupinu osob, na niž ostatní budou plati..

tak třeba teď jsme koupili eNV200 dodávku a celá firma to považujeme za velmi dobrou investici, která nám už nyní přináší celkem slušné úspory. Za cca 10let provozu elektromobilu (www.qauto.cz) jsem každý rok ušetřil cca 100tis Kč. Jízda elektromobilem je neporovnatelná se spalovákem / nevím jak to vyčíslit v Kč - to nejde. Nechci se na to dívat z globálního pohledu, protože to neovlivním, ale z pohledu uživatele je to obrovský přínos a nezlobte se na mě, dlouhodobé zkušenosti s elektromobilem nemůžete srovnávat s krátkou projížďkou. Celý ten Váš příspěvek musím považovat za snůšku teoretických blábolů. Proč myslíte, že prodeje EV se jen u nás každý měsíc cca zdvojnásobí? Ty statisíce lidí kteří si do teď EV pořídili jsou co? skupinka vyvolených nebo jsou to lidí žijící mimo realitu? Pardon, asi se Vás zapoměli zeptat zda EV pořídit. Každopádně Vás nepřesvědčuji, jezděte svým spalovákem, o to déle my (majitelé EV) si budeme užívat všech výhod EV a třeba i nabíjení na rychlodobíječkách zdarma....

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Obrázek uživatele Hyperloop

Čistě z investičního hlediska není nákup žádného auta investicí, pakliže si pomocí něho nechce vydělávat ;)

no tohle zase není tak úplně pravda a debata by byla určitě na dlouho, protože byste se bránil.. :) Investicí jsou i prostředky vložené do technologií negenerujících přímo zisk, ale třeba přinášejících úsporu.

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Obrázek uživatele Hyperloop

Tohle jsme tu už jednou probírali. Dost záleží na tom, jak si definujeme pojem "investice". Dle definice, kterou používám já, do ní úspory nezahrnuji, protože ve finále je jedno, kolik čeho uspořím. Když jinak nemám žádné aktiva, tak stejně zkrachuju ;)

jo, bylo mi to povědomé... :) byla by to asi dlouhá debata.

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Obrázek uživatele ozana

hmm, spalováky jsou technologicky zastaralé už dnes a cena pohonných hmot do nich také nebude klesat věčně

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

což cena, ale procento BENZOPYRENu ve vzduchu! A odolnost genomu každé další generace zákonitě KLESÁ ... ;)
kcc-hho.webnode.cz/ropa/rakovina/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Líbí se mi, jak když napíšu něco jako názor na Teslu, tak hned člen Teslabratrstva (není to už trochu sekta?) začne útočit...ano ropa bude zdražena až jí jednou fakt bude míň, nebo se zdaní exhalace, ale tím, že se rozšíří elektromobilita, tak sice klesnou možná ceny na auto (dle neviditelné ruky trhu), ale zároveň se dodaní elektřina byť třeba přes silniční daň, protože elektron nelze označit, ale i daň z exhalací výroby el energie (či panelu) - provoz společnosti je placen z našich daní a výpadek si nemůže dovolit a je jedno jestli je to ze vlastnictví a provozu spalováku, elektromobilu nebo třeba rogala...společnost ty prachy na provoz potřebuje a deficit nemůže jít do nekonečna

Obrázek uživatele ePavel

Možná když společnost nebude vydávat miliardy za energie a servis neskutečně složitých strojů, tak nebude muset vybírat tolik daní. A rozlišoval bych názor podepsaného diskutujícího a výkřik anonyma. Když jsem si na jiném fóru dovolil napsat, že není pravda že tesla dojede 200km couráním za kamionem a bez topení, panečku to se na mě sesypalo těch z benzínového bratrstva... A padaly takové ty argumenty, že jezdím v mixéru a podobně....

---

Tesla referral kód: http://ts.la/pavel4572
Od r. 2013 najeto 340.000 el. km.
http://wifi.sampro.cz/ev-charging~c144.html
Nekrmím Trolla42

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

me se zas libi jak maj nekteri potrebu trollit stejne jako ty :D

podle ceho soudis ze je uzivatel ozana v jakemsi "Teslabratrstvu"? ani v postu ani treba na avataru zadna Tesla ani zminka o Tesle, takze mas kristalovou koili a ni tu vestis? a co za uzasny metody jeste pouzivas nato aby si vestil budoucnost... cucani z prstu na nohou?

tak jako nekteri jsou cleny Teslabratrstva, tak ty budes 100% clenem klubu priblblich trollu

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

cucani z prstu na nohou??
nééé to je moc náročný. Požívám intuici, satelitní navigaci, telepatii, určení pravděpodobnosti, rozlišení pravdy a hlavně šaman hlavně sixsense ;)
Každopádně se ale hrdě hlásím do bratrstva TESLA pracky :))

Obrázek uživatele Aas

Panecku, prial by som som ti mat moznost aspon tyzden sa vozit na Tesle, a chcel by som vidiet ako sa s teba postupne stava plnohodnotny clen Teslabratstva. Zjavne nemas ponatia preco vsetci majitelia mimoriadne miluju svoju Teslu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

vozit sa na TESLE je snad iba jediny sen TESLAbratstva, ako tu bolo uz zmienene. Auto je v nasej spolocnosti precenovane, nastastie mladsia generacia uz aj vnima auto ako zbytocnu DRAHU vec (low cost model TESLA za 40.000,-EUR ;))) ). A ked bude premiera TESLAbratsvo bude pri nejakom online WEBcastingu tlieskat spolu s Elonom Muskom, ako je vsetko konecne na dobrej ceste ;))))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano, zbytečně drahou věc, na kterou prostě nejsou schopni vydělat. Ono totiž ta mladá generace často není schopna si totiž vydělat ani na jídlo, natož na auto, že...

Obrázek uživatele ePavel

Trefa do černého. A co mi nestojí v garáži je ten největší nesmysl na světě, který si může pořídit jen zloděj. Minule mi říkal jeden borec, peníze maj jen zloději, že poctiví lidi maj prd. A zrovna on si nosí domu z práce od nafty až po toaletní papír.

---

Tesla referral kód: http://ts.la/pavel4572
Od r. 2013 najeto 340.000 el. km.
http://wifi.sampro.cz/ev-charging~c144.html
Nekrmím Trolla42

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

naborove videjko ;)

youtube.com/watch?v=W1bIhKrwzoY

Obrázek uživatele Aas

Jaaj, tak uz ti rozumiem bratku. V zivote si v tom nesedel a preto tak tlachas. Skoda. Mal by si to skusit napriek svojmu svetonazoru. Alebo, mozno, prave koli nemu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No řekněme to na rovinu:
2004 / 23Kč/L Naturalu 95 / Brent ropa 30$
2013 / 35Kč/L Naturalu 95 / Brent ropa 110$
2015 / 32Kč/L Naturalu 95 / Brent ropa 55$

O jakým že zlevnění benzínu má být řeč?? :)

kurzy.cz/komodity/ropa-brent-graf-vyvoje-ceny/

Obrázek uživatele ozana

No, když jsem přemýšlel o koupi elektromobilu, tak byla cena těsně pod 38Kč. Nenapadlo mě, že když si ho pořídím, tak začne cena padat až k (nebo dokonce pod) 32Kč. V roce 2015 jsem čekal nejméně 40Kč/l.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

hele rus taky počítal barel za 160$ v 2016 a saud řek 30$. Ale cena benzínu je mezi 30-35, není za 15 :)

ekonomika.idnes.cz/kde-je-na-svete-nejlevnejsi-benzin-dr5-/eko-zahranicni.aspx?c=A150306_115014_eko-zahranicni_rny

je to o něčem jiným ale hlavně o radosti z elektrojízdy :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mohu se zeptat, zdali jste nějak počítal finanční návratnost a jak ji ovlivnili klesající ceny pohonných hmot?

Obrázek uživatele ozana

počítal jsem, že když najedu zhruba 180 tisíc kilometrů tak se to auto celé samo zaplatí (při srovnání s platbou za benzín a servis u předchozího vozu)

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Obrázek uživatele Radovan

Tady na hybrid.cz se to dá lehce dohledat. Když bych ujel se svým benzínovým Citroenem Berlingo / Peugeot Partner za 1 rok stejných 15 tis. Km jako s mým elektrickým Peugeotem Ion, tak bych vydal 35 tisíc jen za benzín, oproti 2,5 tisícům za paušál na nabíječky ČEZu. Když cena benzínu směšně klesne o kačku či dvě, tak to bude jen 32 nebo 30 tisíc versus 2,5. Čili pořád bez debat ve prospěch elektromobilu.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Jolinar

jak dlouho myslite ze CEZ bude poskytovat toto nabijeni "zdarma"? :-)

Obrázek uživatele Radovan

Pokud myslíte, že 2.184,- Kč ročně za přístupový čip k nabíječkám ČEZu je zadarmo, tak s minimální mzdou 55,- Kč na to musíte v hrubém vydělávat skoro 5 dní. Tedy 1 pracovní týden. Současně je to skoro 10% průměrné mzdy v ČR, kterou ovšem nebere 2/3 pracujících. To jen pro upřesnění.
I tyto, na první pohled malé peníze, jsou však ve skutečnosti velké. Protože aby jste si "vybral" svých 182,- Kč měsíčně v ceně nočního proudu, kterým jinak doma běžně auto nabíjím, tak by jste musel nabíjet 73 kWh měsíčně, tedy mé auto skoro 5x z 0 na 100%. A mít ho na nabíječce pokaždé přes 5 hodin. Což využijete jen ve velké nouzi nebo pokud máte sloupek ČEZu před domem / firmou.
Jiná otázka jsou rychlonabíječky ČEZu, které jsou kupodivu zcela zdarma a čip nepotřebujete. Ovšem tady jde de facto o testovací provoz, čili my děláme službu ČEZu a za pár kilowatt občas nabitých platíme testovacími daty. A často spláčeme nad výdělkem, když rychlonabíječka nefunguje a je to pak ne o minutách (u mne 20 z 0na 80% baterie), ale hodinách nabíjení. A u mne ani to ne, já nenabiju vůbec. Protože rychlonabíječka ČEZ má jen rychlé kabely CHAdeMO, Combo a zásuvku Mennekes, žádnou obyčejnou zásuvku. CHAdeMO a Combo jsou rychlonabíjecí kabely v poruše a na Mennekes zásuvku kabel nevlastním. Zpoplatnit půjdou, až opravdu budou fungovat.
Podle informací z ČEZu byl paušál zvolen záměrně vzhledem k jednoduššímu účtování, i proto je placen čtvrtletně. Výška pak tak, aby elektromobilisty trochu motivovala pomalé stojany vůbec využívat. I když motivací je daleko více umístění, než cena elektřiny.
Shrnuto až bude ČEZ prodávat fungující službu, pak si za ni bude moci i více účtovat. Ovšem pokud dnes platí za čip i jen 200 z celkově 1 tis. registrovaných elektromobilů, pak už to nese ročně přes 436 tis. Kč.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Jolinar

Mi to pripada skutecne skoro "zdarma", kdyz tam nekteri squattuji a nabiji 80 ci 90+% elektriny do sveho EV. :-)
Nerikam, ze jste to zrovna vy, ale cetl jsem tady, ze pred nekterymi mestskymi urady nebo na nekterych jinych stanicich stoji porad ty same EV a jejich majitele nemaji zadnou motivaci misto uvolnit, protoze je to nic nestoji jakmile jednou zaplatili pausal.
A o minimalne mzde bych urcite nemluvil, protoze takovy clovek si asi sotva poridi elektromobil.

Pausal je jiste jednoduchy na uctovani, ale tim jeho vyhody konci a zacinaji uz jen nevyhody. A proto se ptam znovu jak dlouho myslite ze CEZ bude poskytovat toto nabijeni "zdarma"?

Obrázek uživatele Radovan

Tak to jde skutečně o nedorozumění. Protože ti, co blokují před některými úřady i firmami nabíjecí stojany, jsou vozidla příslušných úřadů či firem, která dostali výhodně od ČEZu spolu s nabíjecím stojanem. Jen jaksi nepochopili, že ČEZ tím získal další veřejné nabíječku do své mapy pro své platící zákazníky.
Takže vrcholem je, když stanice u úřadu MS kraje je nejen po celou noc či víkend obsazena 1-2 elektromobily v barvách ČEZ a s logem kraje, ale na příslušném parkovišti je i závora a vpustit Vás musí recepční. Naštěstí je tam nonstop.
Jak se ale setkal s názorem kolega u jednoho městského úřadu - ale to je přece naše stanice pro naše auto. Byl ale asertivní, tak se úřední zadek zvedl a nabité a odpojené elektroauto v barvách ČEZu s logem města se uráčil přeparkovat a místo u stojanu uvolnit.
Kdy přestane ČEZ dávat přístup za paušál? Já myslím že až to bude skutečně služba pro platící zákazníky. To by bylo korektní. Tedy síť funkčních rychlonabíječek podél hlavních tras, na nichž nebudou zaparkována auta úřadů, firem a institucí v barvách ČEZu.
A pokud se ptáte na časový horizont, pak vzhledem k rychlosti vzniku výše uvedeného asi nikdy. Za což mne sice manažeři ČEzu mít rádi nebudou, ale s pravdou se těžko bojuje.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Mennekes redukci byste asi uživil, ne? Dá se vyrobit i na koleně. Uvažoval jsem o ní sám kvůli skútru.

Obrázek uživatele Radovan

Tak v nouzi každá redukce dobrá :-). O tom žádná.
Ale ona prý jen ta zástrčka vyjde na 2,5 tisíce (proto je nabíjecí kabel za tisíce korun) a dokud mám palubní nabíječku jen 3,6 kW, tak mennekesáckých 11 kW stejně nevyužiju. Takže počkám, jaký bude můj další elektromobil a podle toho pořídím redukci (třeba to bude Chademo na Mennekes pro Teslu :-)).

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Ta cena za samotný konektor je opravdu výsměch. A to především u té většiny pocházejících od Dostar v číně.

Mimochodem ani bych se moc nedivil, kdyby do toho Mennekesu v těchto stanicích přivedli také jen jednu fázi.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

... A NĚKDY I DŘÍV A STATISTIKY BUDOU STOUPAT :)))

PS: BIOSAJRAJT VE VÁLCI ANEB PROČ JE ČÍM DÁL DRAŽŠÍ CHLEBA :)))

novinky.cz/auto/379501-motoristy-trapi-plizive-destrukce-motoru-muze-za-to-palivo.html

www.qauto.cz
Jaká je asi návratnost cca 0,5mil investovaného za spalovací auto ???? To jsou podle mě vyhozený prachy

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Obrázek uživatele Radovan

Bohužel to mám Zbyňku spočteno naprosto přesně u mého benzínového Citroenu Berlingo / Peugeot Partner. Pořizovačka mírně přes 400 tis. Kč, celkové náklady po 7 letech atakují 900 tisíc Kč.
Jenže to petrolheadům prostě my elektromobilisté nevysvětlíme, tohle nechtějí slyšet a část z nich nechce počítat.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pani a Damy, 35.000 bez TAX, takze v EU mozno tesne na urovni nad 40.000,-EU... Nissan Leaf v tej dobe uz bude na rovnakej technologickej urovni za 1/2 cenu. Tato hysteria menom TESLA je celkom pekna fraska US economy vplyvu na ludi, a to vsetko cez "cutting edge technology"ktora je uz stara niekolko rokov...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

hele ferdo proč TESLABRATRSTVO :)))

novinky.cz/auto/379501-motoristy-trapi-plizive-destrukce-motoru-muze-za-to-palivo.html

Obrázek uživatele Jolinar

klidne se s vama vsadim ze Leaf nenabidne stejne (nebo lepsi) parametry jak Model 3 za 1/2 ceny :-D

Obrázek uživatele honza.t

Jenže Tesla nabídne ( za poplatek ) sít http://www.teslamotors.com/supercharger a to je jen těžko překonatelný trumf .

Obrázek uživatele PaRi

Hele, když už to máš doma, mrkni se mi do tý křišťálový koule, co vytáhnou příští týden ve Sportce.

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (12000 km)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nissan Leaf je nizsi stredni trida, jak tedy souvisi s Teslou 3 ktera ma spadat do stredni tridy?

to je asi stejne jako bys lidem rozmlouval aby si misto Passata koupili Golfa protoze ten Golf je o 10 tisic levnejsi

a ty mas ty specifikace tech 2 aut na rok 2020? ze sam tu delas zavery jako bys ty specifikace znal ale u ostatnich se nato ptas ;)

Saman podstatu vystihl úplně přesně. Tesla Model 3 opravdu měl už od prvního ohlášení být vůz klasické střední třídy, tedy ekvivalent BWM řady 3, Audi A4 a nakonec i toho lidového Passatu. Vzhledem k tomu co Tesla dosud předváděla s pohonem je zřejmé, že i Model 3 bude odpovídat nejvýkonnějším motorizacím včetně 4WD (po pravdě řečeno je s vysokou pravděpodobností zase totálně deklasuje) A vozy v této výbavě také stojí kolem 0,9-1 mil Kč bez daně, tedy ekvivalent oněch 35-40tis USD a evidentně se prodávají velmi dobře.

Čili Tesla nikdy konkurovat Leafu ani e-Golfu neměla v úmyslu. Toto jsou vozy nižší střední třídy s cenovkou do 25tis USD. A Tesla ví moc dobře, že zde elektromobil v jejich pojetí v dohledné době spalovákům konkurovat nemůže.

Jestli z toho plyne nějaké ponaučení tak pokud se zdají být elektromobily drahé, tak spalovací vozy od nižší střední třídy výše jsou neskutečně předražené. (což mimochodem většina diskutérů o cenách ví, jen se jim to nehodí do krámu).

Tudíž neexistuje sebemenší důvod proč by neměl jít Model 3 na odbyt stejně dobře jako A4, BMW řady 3 a Passat v plné palbě. Naopak zde je vysoká pravděpodobnost, že může jejich prodeje značně ovlivnit ve svůj prospěch.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to si teraz tresol dobru sprostost. Chcem vidiet taky ten nissan leaf. Oni ledva dosiahnu dojazd 200mil a aj to iba v NDEC. Tesla bude niekde uplne inde a to hlavne, ked rozbehne vyrobu baterii.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mas specku Nissan Leaf 2020? a mas uz specku TESLA 3 (2020)? Ja zatial nie! Cenovku Leafu si uz vies pozriet teraz pre model 2015, tak isto by som Nissan nepodcenoval, kedze tam ide o podstatne vacsie cisla uz dlhodobo vyrobenych a predanych! k letu 2015 to bolo cez 170.000 kusov.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nemam a vy mate? A kto tu hovori o roku 2020? Ja hovorim vseobecne, ze nissan leaf s kapacitou baterii 30kWh a s cenovkou nad 30 000 Eur rozhodne nebude stat 1/2 Tesly 3. Oni nemaju ako vyrabat lacne baterie. Budu musiet ist s kapacitou mierne dolu a pocitam ze pri rovnakej cenovke dosiahnu dojazd realne niekde pri 250km ale budu sa pysit NDEC nad 300km kdezto 300km bude dosahovat Tesla 3 v EPA co je dost zasadny rozdiel. Na nieco taketo bude treba bateriu s 2x kapacitou ako bude mat nissan leaf 2016. To co pisete vy je uplne nezmysel, lebo to by v nissane museli objavit uplne novy druh baterie s velmi lacnou a objemnou produkciou co je scifi. Taktiez, nie je jasne ci sa do tej cenovky pocita aj bezplatne nabijanie na SC. Podla mna je to mozne, lebo pokial viem tak to stoji prave tych 5000$ pri Tesle S. Nissan bude mat prave velky problem dobehnut auto s takto nastavenymi parametrami.

...2000$

---

Renault Kangoo II, kat.N1, 22kWh, výkon 44kW, r.v.2012, jen 1-f 3,6kW

Já bych řekl, že model 3 určitě v ceně SC zdarma mít nebude a toto bude určitě zpoplatněno min. stejnými 2000USD. Přeci jen Tesla zatím staví ty SC "dost pomalu", že jen taktak drží krok s produkcí modelu S, aby se před nimi netvořily fronty. Ostatně proto vymýšlí na první pohled kravinu s tím robotickým chapadlem pro SC. Tím primárním cílem je, aby si nabité auto okamžitě samo odjelo a neblokovalo stojan.

Model 3 (a to i se zpoplatněným SC) by tak velmi rychle zaplavil stávající síť SC a majitelé prémiových modelů S,X by byli nasraní, že jim (promiňte mi ten výraz) kdejaká socka v modelu 3 blokuje SC. To je ostatně další důvod proč s uvedením 3ky na trh nespěchat. Dokud nebude k dispozici opravdu hustá a hlavně vysokokapacitní síť SC. (běžně 10 a více stojanů).

A také se nabízí otázka, jestli Model 3 nedostane jako první pro Evropu CCS zásuvku.

Obrázek uživatele Hyperloop

CCS zásuvku bych neviděl, spíš by konečně mohla Tesla udělat adaptér na CCS.
Jinak je taky otázka, jestli pro majitele modelu 3 zůstane nabíjení na SC opravdu zdarma, pakliže se ukáže, že kapacita SC je nedostatečná. Doufám, že ano.

Právě že na rozdíl od Chademo, nedává redukce pro CCS až tak velký smysl, když je možné použít v evropské verzi s mennekesem přímo CCS zásuvku, která nijak nelimituje stávající SC/AC nabíjení. V USA to ale problém je.

Já myslím že těch 2000USD je trvale udržitelné předplatné, problém je v tom, že rychlost výstavby infrastruktury není limitována penězi. Tedy alespoň u zcela nových stanic, kde je nutné získat nekonečné množství povolení. U nás pak ještě dotázat památkáře, zkontrolovat místní populaci sysla obecného a nakonec provést archeologický průzkum.

Obrázek uživatele Hyperloop

Nějak nechápu, jak se může v evropské verzi přímo použít CCS zástrčka, když nemá DC piny. To by právě vyřešila redukce, kde by se DC piny svedly taky do Mennekesu, aby ta zásuvka na autě nebyla zbytečně velká.

No právě že by ty DC piny (tedy kompletní CCS) v modelu 3 už byly genericky.

Problém by měl stávající Model S, který má pro velikost mennekesu designovou linii zádě vozu, kterou by museli změnit aby to nevypadalo blbě. U modelu 3 už to ale může být upraveno z výroby.

Já ostatně vycházím ze stávající zkušenosti, že Tesla bratrstvo si "vyřvalo" chademo redukci a určit bude chtít využívat i CCS. No a nemyslím si, že by byl Elon ten typ člověka co by jim předkládal další šílenou redukci, když lze vyměnit zásuvku ve voze a hlavně v roce 2018 bude rozšíření CCS zas úplně jinde a zřejmě se už začnou objevovat první 100(80)kW stojany, které pro baterii Modelu 3 budou dostatečné.

Obrázek uživatele Hyperloop

Aha, jsem vás prve moc nepochopil. Ale to já právě to, co si myslím, že Tesla neudělá, protože si bude chtít zachovat relativní eleganci a kompaktonst toho konektoru. On totiž Menneks pro 3f AC i DC dobíjení je v podstatě prostorově nejúspornější konektor, jaký asi jde navrhnout.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dnes je u modelu S 70D nabíjení na SC v základu, zatímco dříve to bylo u modelu S 60 za příplatek. Tesla již snad jednou prohlásila, že neomezné SC bude i pro model 3, na druhou stranu dnes prý zasílá dopisy některým majitelům modelu S, že cucají SC moc často...

Obrázek uživatele Hyperloop

S tím cucáním moc často mě to docela zaráží. Zajímalo by mě, co je to moc často a jak je to definováno, jestli vůbec. Když se to Tesle nelíbí, tak má jasně říct, že třeba 3 nabití za týden je zdarma a další jsou už za poplatek. Takhle to akorát vytváří špatný dojem.

V diskusi k článku V Česku extrémně roste zájem o CNG auta i elektromobily Tesla na mou prosbu zveřejnil uživatel "Pajda" tu větu která prý měla Tesláky rozčílit:
"As a frequent user of local Superchargers, we ask that you decrease your local Supercharging and promptly move your your Model S once charging is complete."
čož Strejda Gůgl přeloží takto:
"Jako častý uživatel místních turbodmychadel, žádáme vás, abyste snížit místní přeplňování a pohotově přesunout své váš Model S, jakmile je nabíjení dokončeno."
z čehož jsem vyrozumněl to, že podstatně více vadí NEopuštění stojanu okamžitě po nabití než vlastní nabíjení.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano, to je rozumné, taky potkáte lidi na běžné veřejné nabíječce, jak tam nabíjí Amperu od rána do večera, jen jim ještě nedošlo, že zatímco včera byla ta jejich Ampera jediné auto do zásuvky široko daleko, dnes už to nění pravda. /nic proti Amperám/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

kdo to smazal :))) dělaj vám reklamu zadára a vy je mažete :)))
kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/a2016-nissan-leaf-2016/
kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/a2015-tesla-model-e/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Este pre doplnenie obrazu, aka tazka je vyroba auta v sucasnosti, sice konvecneho benzin/diesel/LPG/CNG ale cisla na krajinu ako je Slovensko za rok 2014:

Automobilky na Slovensku v minulom roku vyrobili spolu vyše 980 tis. vozidiel. Oproti roku 2012 to predstavuje nárast o 5,8 %.

Vytlač článok
Vytlačiť
Predstavitelia Zväzu automobilového priemyslu (ZAP) SR o tom informovali na stredajšej tlačovej besede. Trnavský závod PSA Peugeot Citröen vyrobil vyše 248 tis. áut, žilinská Kia 313 tis. vozidiel a na bratislavský závod Volkswagen tak pripadá viac ako 419 tis. vyrobených vozidiel.

-----------------------------------------

cize "uspesna"TESLA s 55.000 kusmi za rok???!!! na smiech cele cisla co uvadza Elon Musk

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vždyť to zde píšu stále - to co tesla vyrobí za rok, to koncern VW vyrobí a prodá za 2 až 3 dny.

Obrázek uživatele Aas

Zabdol si ale dodat ze koncern VW je tu s nami uz viac ako 100 rokov. Tesla vznikla len pred par rokmi a rozbieha sa rychlostou +50%/rok

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Od kdy je 78 let více než 100? :-) VW byl založen v roce 1937.
A o 9 - 11 let v letech 1946 - 1948 (před 67 - 69 lety!) dosáhl objem produkce 12000 automobilů ročne.

Tesla Motors byla založena v 2003 a dnes o 12 let v roce 2015 (o 69 let později!) vyrábí 55000 automobilů ročne.

A nyní bábo řad kdo má většího? :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Porovnáváte neporovnatelné. Porovnávejte procenta podílu na trhu (tehdy a teď) a uvidíte...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No to obvykle u malosériovek bývá.

Jinak se na světě každoročně vyrobí a prodá přes 80 miliónů aut, tak kdyby všichni si chtěli koupit teslu v jednom tomto roce, jak dlouho by na ni asi s tím hyper, giga a mega super nárustem 50% ročně čekali? 500 let? Nebo 1000 let? A to jen na produkci 1 roku ostatních automobilek. Co pak by se dělo s těmi dalšími lety? Čekání 10.000 let a více?

Pane Anonyme, zkuste si to spočítat, než začnete házet hausnumerama.
teoreticky letos (2015) vyrobí 50 000 aut
při nárůstu 50 % zpředchzího roku:
2016    75 000
2017  112 500
2018  168 750
2019  253 125
atd.
2027  6 487 317
2028  9 730 975
takže žádné tisíce roků  :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No v každém případě by jste se tesly do konce života nedočkal.
A pokud bych měl nižší pořadové číslo, tak bych Vám ho za malou úplatu přenechal.

Bóže, Anonyme, co to furt melete – nedočkal
pokračování výpočtu:
2032    49 263 063
2033    73 894 594
2034  110 841 891
atd.
2038  561 137 073
už vám do stačí?
aut už jsou stovky miliónů a roků přibylo jen 23
podceňujete matematiku a její zákonitosti

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no a hlavně Elonoj nejde o auto bysnys prodávat miliony car ročně. Je vizionář, jde mu o rozřířením, až elektrocar začne produkovat taky bmw merc a konzerva v milionech bude to dobrý, hlavní je poslat dízlpopelnice do konzervy :))

Hlavne klidek. Model Tesla X mel 2,5 roku spozdeni oproti ohlasene premiere a model S zrovna tak. Zatim nevidel nikdo ani navrh skici Modelu 3, natoz specifikace. Takze odhady poctu obednavek a pridomek "trhak" - na zaklade ceho ??

---

heros

Obrázek uživatele Aas

Tesla nemala dovod uvadzat novy model (X) ked v 2013. nestihala vyrabat ani S-ka samotne a cakacia doba bola 3/4 roka. Vyuzili ten cas aby mohli urobit X-ko este lepsie. A teraz, ked uz stihaju pokryt dopyt po S-ku zvacsuju zaber aj na segment SUV. Pride mi to velmi sikovne vymyslene.
Ak pojde rozsirovanie vyroby v Gigatovarni podla planov, nevidim dovod, na meskanie uvedenia Modelu ≡.

Ale mela duvod, protoze puvodni terminy modelu S i X oznamila v predstihu a plany se maji plnit. Byly potize ze zadnimi dvermi Modelu X atp. Plneni oznamenych terminu je slaby clanek marketimgu Tesly, i co se tyka Superchargeru. Vse je vzdy podstatne zpozdeno a je s tim jiz treba bezne pocitat..Takze duvod ke splneni oznamenych terminu uvedeni modelu S a X Tesla zcela jiste z principu mela a nic neni tedy sikovne vymysleno. Termin modelu 3 byl mj. uz ted 2 krat potrvzen a zase odvolan.Jestlize vy nevidite duvod na zpozdeni terminu uvedeni modelu Tesly 3, nebo ne, v tomto nehraje prazadnou roli.

---

heros

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Rezervacii bude viac, aj 200tis.
rezervacka asi viac ako liter. Tak1500

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Trojka bude trhák, už kvůli příznivější ceně. Firmy si budou moci postavit flotily aut na elektřinu a řada běžných lidí už bude porovnávat s klasickými auty ve střední třídě. Po odečtení nákladů na benzín/naftu budou mít rozhodování ve prospěch Tesly snazší. Kritický bude dojezd, který může být nižší než u Tesly vzhledem k ocelové karoserii. Uvidíme, na "trojku" se těším zdaleka nejvíc, má rozhodně největší potenciál proměnit trh s automobily.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jj, taky se těším a pomalu se ze mně stává TeslaSlinták.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jestli SS nezačne tu válku s Ruskem:
"V posledních několika týdnech, Pentagon tiše přesouvá vojáky a těžké zbraně do několika zemí, které lemují západní a jižní části Ruska. Jako odezvu, ruský prezident Vladimír Putin nařídil své armádě, aby zahájila výcvikové manévry v těchto oblastech, aby bedlivě sledovala Spojené státy a NATO."

goo.gl/QU9t97

tak si Model 3 koupím

Obrázek uživatele Hyperloop

"tu válku" Jakou? O žádné nevím.

Jinak SVOBODNÉ NOVINY BEZ CENZURY jsou jedny z tzv. "alternativních stránek" aktivně šířících ruskou propagandu.

Bohužel, zatím jedinou válku, kterou na hranicích Ruska vidíme, je ta co vyvolal v Donbase Putin ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

samo lžeš, jde o převzatý americký článek:

americanfreepress.net/?p=27900

SS válku chce, tak bude, celý svět se nyní brání SS agresi

Obrázek uživatele Hyperloop

LOL :D
To, že má něco v názvu "american" a je to psáno anglicky
a) neznamená, že je to americké
b) neznamená, že to není ruská propaganda
c) neznamená, že i v USA se nenachází jedinci, kteří jsou ruskou propagandou zblblí, případně přímo najatí k tomu, aby ji šířili.

PS. Kdy by to byl čekal, že s ní nakonec budeme muset bojovat i na stránkách Hybridu...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

dle tvé dětské logiky je tedy i šéf SS Stratforu na videu členem Ruské propagandy? :)

"The head of the private intelligence agency Stratfor has for the first time publicly said that the US government considers to be its overriding strategic objective the prevention of a German-Russian alliance. Blocking that alliance is the only way to prevent an alternative world power capable of challenging extension of the American position of being the world’s lone superpower."

šéf SS Stratforu, to je už len aká autorita? George Friedman je čistý machiavelista a jeho vplyv na reálnu zahraničnú politiku USA je asi taký ako tvoj. Na rozdiel od Teba som čítal jeho knihu next ten years a je to pohľad na svet cez prizmu studenej vojny. Je to človek, čo si ho radi čas od času zavolajú televízie ako nejakého gašparka so smiešnymi názormi, lebo to dobre vyzerá na obrazovke. Jeho najsledovanejšie video na youtube má tesne nad 250.000 zhliadnutí a väčšinu z toho mu naklikali rusofili - skutočne super vplyvná osoba. Len pre porovnanie Bjørn Nyland a jeho video o 728 km jazde na jedno nabitie v modeli S má 220.000 zhliadnutí.
Tvoj príspevok je ako z príručky plateného ruského trolla. Nájsť nejaký absurdný názor absolútne nepodstatného človeka a vydávať ho za oficiálnu politiku USA. A na základe toho odsúdiť politiku USA. Ako si prosím ťa prišiel na tú stránku americanfreepress.net? Predpokladám, že na nejakom konšpiračnom webe. Prosím Ťa prebuď sa a netrolluj tam, kde na teba nie je vôbec nikto zvedavý

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ano, CIA (BBC) je také ruská propaganda, že? :-D
"CIA documents acknowledge its role in Iran's 1953 coup (all just for oil), documents also admits changing US public opinions."
goo.gl/dGRBEC

dětská logika ti stále stačí? jak zdůvodníš toto? :)

Obrázek uživatele Hyperloop

Ano, CIA se dost pravděpodobně angažovala v některých událostech, to asi nikdo nepopírá. Ale typické pro šiřitele konspirací (které často z líhně ruské propagandy pochází - šíří je ty samé weby) je neschopnost kritického myšlení a snaha napasovat CIA za cokoliv, co se na světě děje (včetně zemětřesení, viz HAARP a pod.).

To už není ani dětská logika, to je úplná absence logiky a hlavně zdravého rozumu ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ty máš duševní poruchu
já ti dám fakta, ty mě z ničeho nic obviňuješ, že věřím pohádkám, které sis vycucal z prstu, o kterých se nikdo nezmínil
nemůžeme za to, že nejsi schopen chápat více faktů a spojovat si je, to tě tatínek dost zanedbával :)

Obrázek uživatele Hyperloop

Duševní poruchu máš ty jenjo, jen si to nejsi ochotný přiznat, což ti pochopitelně nevyčítám, jelikož toho není schopný žádný konspirátor. Nakonec každý blázen si myslí, že on jediný je normální ;)
Jinak tu nedáváš fakta, ale z naprosté většiny vykonstruované nesmysly nebo nic neříkající odkazy, které jinde než na stránkách šířících ruskou propagandu většinou nenajdeš. A dál se o tom s tebou nehodlám bavit, jelikož je to ztráta času.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ale já ti dal odkaz na BBC
to je taky ruská propaganda?
čeče, ty musíš pracovat u lopaty, tvé chápání je velmi nízké :)
máš krutou paranoiu, když BBC je pro tebe ruská propaganda :-D

čo sa akože snažíš dokázať. To, že CIA sa angažovala v Iráne a kade tade po svete za posledných 70 rokov, je akože nejaká prevratná informácia? Ty čo máš 12 rokov? Pretože tvoje príspevky sú na inteligenčnej úrovni základnej školy.
Samozrejme, že CIA sa angažuje v zahraničnej politike a snaží sa ovplyvniť iné krajiny. To robí aj Rusko, Čína, Nemecko, Izrael, Irán a všetci, čo na to majú. To, že sa CIA angažovala v Iráne pred 70 rokmi je podľa teba dôkaz, že teraz pripravujú vojnu v Rusku? To postráda akýkoľvek náznak logiky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

měl by ses probrat, dělníku, USA už s tebou dávno vede válku, chce tě povraždit:

"Modern warfare against Europe US ships bringing masses of refugees to Europe"

czechfreepress.cz/uvadime-videa/vojna-proti-europe.html

Obrázek uživatele Hyperloop

A jedeme dál, opět další odkaz na hlásnou troubu ruské propagandy. Prostě jak u blbečků pořád dokola ;)

ja rozhodne nie som žiadny robotník. A ty prosím prestaň spamovať, zakaždým keď tvoje hlúposti niekto vyvráti pošleš inú blbosť.
Prosím redakciu zvážiť, či nezablokovať tohto spamera, lebo ruská propaganda si myslím nepatrí na tieto stránky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

měli by tě zablokovat, protože evidentně trpíš paranoiou, když všude vidíš ruskou propagadnu, raději šup na směnu mezi své, vás je jednoduché ovládat :)

Obrázek uživatele Hyperloop

Víš, co je typickým znakem propagandy? Že ostatní obviňuje z toho, co sama dělá. A přesně to děláš i ty. Takže buď jsi skutečně tak hloupý, nebo přímo placený ruský troll. Ve výsledku je to jedno. Vždycky z toho vylezeš jako blb ;)

Hmm, pane peet365, domnívám se, že redakce, nakonec jako každá, má největší zájem na počtu přístupů na stránku a "kvalita" diskutujících i jejich příspěvků a někdy i vlastních článků ji vůbec nezajímá (pokud to nepřekročí zákonnou hranici).
S těmito přitroublými diskutujícími se dá bojovat pouze jejich naprostou ignorancí a NEreagováním. Dohadováním s nimi a jejich obracením na pravou víru jen rozdmýcháváte další požár.

Obrázek uživatele Hyperloop

Odkaz na BBC je v té hromadě hovadin, na které jsi tu odkazoval, jediná relevantní informace (ovšem o 60 let staré záležitosti, kterou sama CIA zveřejnila) a taky jsem ji nijak nerozporoval, takže dost chabý pokus ;)

Vyjádři se frajere k těm ostatním odkazům, u kterých jsem ti dokázal, že jsou to jen prokazatelně propagandistické nesmysly.
Nebo rovnou zkus přiznat, že jsi prostě mimo. Uvidíš, že to zase tolik nebolí ;)

Nerozumiem. Čo má toto spoločné s tým tvojim SS Stratford a Georgom Friedmanom oktorom si tu básnil? Čo sa tým snažíš naznačiť? Napíš aspoň dve súvislé vety s Tvojim názorom.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

že USA chce vládnout ve zdemovlované Evropě v chaosu, jinak by to ani nešlo:

"The US is prepared to plunge Europe into a war with Russia in order for Washington to preserve its hegemony over the transatlantic axis."
presstv.com/detail/2014/03/30/356571/us-war-plan-for-europe-and-russia/

nemáš náhodou směnu? protože dělňasi jsou velmi jednodší lidé, kterým je snadné vládnout

nebo myslíš, že Rusko se sotva 2 základnami (oproti 300 SS) chce válku? mozek nepracuje? :)

Obrázek uživatele Hyperloop

Dětskou ba přímo infantilní logiku předvádějí sami šiřitelé ruské propagandy, které nevyvedou z míry ani do očí bijící nelogičnosti a nesmyly v ní obsažené, čímž se právě vždy krásně dokope ;)
V tomhle konkrétním případě by jakákoliv blokace "německo-ruské aliance" těžko mohla upevnit pozici USA jako jediné velmoci ve světě, kde mnohem větší ekonomickou a pomalu i vojenskou sílu než Rusko má Čína, s Indií jí dýchající na záda. Nemluvě o tom, že žádná německo-ruská alienace neexistuje a nikdy neexistovala. To je právě zbožné přání Kremlu, aby tomu tak bylo, čímž se nepřímo ukazuje, odkud vítr vane.

Btw. Hlavu Stratforu (tedy Friedman) nemusí nutně být součástí ruské propagandy, ale dle bodu c) jí může být solidně zblblá. Ruská propaganda je totiž v USA velice aktivní.
A že se jedná o agenturu s opravdu zajímavými názory lze vydedukovat z její zprávy z r. 2005, kde předpovídá úpadek Číny do r. 2015 ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

HOŠI pro studium mezinárodní politiky doporučuji následující studijní materiál minuta 110tá ;)
csfd.cz/film/8755-jfk/

Tak to je teda riadna vedecká úroveň pre štúdium histórie, pozrieť si holywoodsky film. Holywood je povestný svojim objektívnym vnímaním reality a všetky univerzita sveta namiesto štúdia sa venujú pozeraniu holywoodskej produkcie.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kevin Kostner by nekecal!! :)))

Obrázek uživatele Hyperloop

A samozřejmě konspiračky o tom, že za vším stojí CIA a vrazi z Vólstrýtu na závěr nesmí chybět ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jistě, sama CIA je je praceno ruskou propagadnou, když má v dokumentech toto:

"the State Department and CIA’s material support of ISIS terrorists on the Syrian battlefield going back to at least 2012 and 2013"
goo.gl/1ddThb

nejsi trochu paranoik, když všude vidíš ruskou propagandu? :)

Obrázek uživatele Hyperloop

Tak jsi se zase jenjo jednou chytil do vlastní pasti ;)

Global research není nic jiného, než seriózně se tvářící ruská propaganda nejhrubšího zrna často čerpající z Russia Today.
Viz: http://rationalwiki.org/wiki/Globalresearch.ca

Cituji: "Despite presenting itself as a source of scholarly analysis, Global Research mostly consists of polemicists, many of whom accept (and use) conspiracy theories, pseudoscience and propaganda."

Právě neschopnost (či spíš neochota) si ověřovat důvěryhodnost zdrojů a to především těch honosících se vznešenými názvy jako "Global research", "American free press", "Czech free press" (podobnost čistě náhodná...) atd., které jsou typicky přímým nástrojem ruské propagandy a které velice často odkazují sami na sebe, je pro šiřitele a "věřitele" ruské propagandy velice typická.

PS. Nejsi tak trochu paranoik, když za vším vidíš (nebo spíš chceš vidět) CIA? ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

samo lžeš, zdroj je přímo CIA, zde:
judicialwatch.org/document-archive/pgs-287-293-291-jw-v-dod-and-state-14-812-2/

nejsi paranoik, když všude vidíš ruskou propagandu? :)

Obrázek uživatele Hyperloop

Pořád dokola jak u blbých. Žádný argument, jen další nesmyslný odkaz.
Ani nemusím ztrácet čas čtením toho dokumentu a ověřovat jeho věrohodnost, stačí si přečíst komenty pod ním, abych věděl, že to není důkaz vůbec o ničem.

PS. Já za vším ruskou propagandu nevidím, vidím ji jen za tím, za čím je zcela jasně patrná a za čím ji lze docela snadno identifikovat, zatímco tobě CIA evidentně krade i ponožky do páru ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ty ani tuhle agresi SS nevidíš?
zerohedge.com/sites/default/files/images/user3303/imageroot/2014/11/20141110_war.jpg

tohle taky působí ruská propaganda?
dělníkům je snadné vládnout :)

Obrázek uživatele Hyperloop

Nehodlám kontrolovat faktickou správnost té mapy, kterou velice často používá ruská propaganda (viděl jsem ji už minimálně 20 ×). Nicméně vidím jen základny NATO, které dané státy sami na svém území chtějí.
Spíš se upřímně ptej, proč bývalé sovětské republiky a satelity se sami vehementně do NATO derou. Že by kvůli tomu, že mají velice negativní zkušenost s ruskou agresí? ;)

PS. Na rozdíl od tebe se živím dost kvalifikovanou prací. Nehodnoť dle sebe jiné ;)

Obrázek uživatele Jolinar

Ackoli tady na me jenja nebo jak se zrovna podepise, pusobi dost jako troll, i mi vadi, ze Spojene staty maji rozpocet na ministerstvo valky (pardon Department of Defence) okolo 610-721 miliard dolaru rocne a prakticky kazdy rok jsou v nejakem konfliktu. Rusko neni svate, ale aspon tolik neutraci na valceni po svete.

Pro srovnani vydaje Ruska a USA na minesterstva valky (pardon, obrany):

https://en.wikipedia.org/wiki/Military_budget_of_the_United_States

https://en.wikipedia.org/wiki/Military_budget_of_the_Russian_Federation

Pro srovnani, nejdrazsi stavba na svate (mezinarodni vesmirna stanice) stala zatim zhruba $150 miliard.

Obrázek uživatele Hyperloop

Nechci tu nijak obhajovat americké výdaje na armádu, nicméně důležitější než absolutní jsou relativní údaje. A dle nich Rusko již nyní dává na armádu větší procento HDP než USA.
viz. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_military_expenditures

A to nemluvě o různých tajných a přísně tajných položkách rozpočtu, které tvoří skoro jeho jednu čtvrtinu a o kterých nikdo neví přesně kam jdou.

PS. Rusko sice nyní otevřeně nikde neválčí, ale s jeho pomocí spousta válek vzniklo. V současnosti viz Donbas nebo Sýrie (vyzbrojování Asada).

Obrázek uživatele ozana

rádio Jerevan 21. století

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Tak schválne, aké kto odhaduje množstvá rezervácii a koľko bude platba za rezervačku?
Ja by som odhadoval platbu 1000 USD a okolo 100.000 rezervácii pred skutočnou výrobou. Závisí to aj od toho čo vlastne ukážu a aké detaily uvedú.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jestli bude cena 35000 tak si ji rezervuji i já. A pokud se na to zmůžu já, tak to bude rozhodně více než 100tis. rezervací.

Obrázek uživatele Jolinar

100.000 rezervaci bude behem 1. tydne :-)

Ak by to bola pravda tak, čo sa týka rezervácii, model 3 bude najúspešnejším výrobkom v histórii. Marec je len 6 mesiacov ďaleko, takže uvidíme čoskoro.
Dobrá správa je, že dodávatelia začínajú brať Teslu vážne a tie sedadlá v Modeli X vyzerajú fakt dobre. Takže je predpoklad, že aj model 3 už bude mať interiér vo vyšších výbavách na úrovni prémioviek. Je by som osobne čakal že sa v skorej dobe dočkáme vylepšenia interiéru modelu S - minimálne tie sedadlá aj s chladením.

Obrázek uživatele Aas

Jolinar beriem ta za slovo. Ked sa nad tym zamyslim hlbsie, tak ked ma Model X teraz viac ako 20,000 rezervacii a automobilove pravidlo, ze kazdych 5,000 dole z ceny zdvojnasobuje pocet predanych vozidiel, tak to moze byt cca 150,000 rezervacii pre zaciatkom vyroby. (ak pocitam priemernu cenu Modelu X zakladnych 70000 - 35000 za Model ≡, to je 7 nasobok)

Obrázek uživatele Jolinar

nechame se prekvapit :-)

Obrázek uživatele Aas

Celkom dobry odhad. Ja sa pridam s rovnakymi cislami. Aj ked je mozne, ze to moze byt aj 2-3x tolko.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station