Elon Musk se naštval na Facebook, zrušil stránky Tesla i SpaceX

Facebook nezažívá kvůli zneužití dat uživatelů společností Cambridge Analytica právě dobré období. Elon Musk jen přiložil pod kotel.

Lidé dobrovolně sdílí na sociální síti Facebook často velmi cenná data. Toho využívají společnosti snažící se ovlivnit veřejné mínění.
foto: Simon, licence CC0 Creative Commons

Cena akcií společnosti Facebook klesla aktuálně o desítky miliard dolarů. V několika britských a amerických denících vyšla celostránková omluva jeho šéfa Marka Zuckerberga.

Důvodem je skandál kolem společnosti Cambridge Analytica, která „vytěžila“ data desítek milionů uživatelů této sociální sítě, pravděpodobně bez jejich vědomí. Následně tato data využila pro ovlivňování jejich mínění. Facebook proto aktuálně přišel o některé inzerenty a někteří jednotlivci i firmy své profily na síti ruší.

Mezi ně nejnověji patří i Elon Musk, šéf automobilky Tesla a vesmírné společnosti SpaceX. On sám Facebook nevyužívá, ale když byl na Twitteru vyzván, aby zrušil FB stránky svých společností Tesla a Facebook, dlouho neváhal. Obě přitom měly přes 2 miliony fanoušků.

Elon Musk, Twitter

14 Comments on “Elon Musk se naštval na Facebook, zrušil stránky Tesla i SpaceX”

  1. Data, které člověk poskytne Facebooku, Facebooku i patří.
    Data, které člověk poskytne Facebooku, Facebooku i patří. Může si s nimi dělat co chce. Každý uživatel FB s těmito podmínkami souhlasil.
    Ano tentokrát dat využila firma, která radila Trumpovi a on vyhrál volby. Kdyby volby nevyhrál, tak nikdo nic neřeší.

Napsat komentář