Dock + Go: batoh energie na kolech

Ivo Hradil - 12 Prosinec 2011

Každým rokem přichází tvůrce koncepčních vozidel a tuningový specialista, firma , s něčím neobvyklým a výjimečným. Naposledy překvapila tato švýcarská společnost svým bambusovým konceptem a jak se zdá ani příští rok na domácím tomu nebude jinak, neboť právě zde hodlá představit svou horkou novinku nazvanou Dock + Go.Rinspeed Dock + GO

Máte obavy z krátkého dojezdu elektromobilů? Firma Rinspeed nabízí své řešení – přídavný modul vybavený dalším pohonem a bateriemi.
foto: Rinspeed

Koncepce Dock + Go má být poutavým řešením jednoho z hlavních neduhů elektrických automobilů, a sice krátkého . Ve své podstatě se jedná o dokovací přívěs s vlastní nápravou, který je v koncepčním provedení možné připojit k elektromobilu .

Součástí přívěsného modulu může být a také další bateriové moduly. Po připojení přídavné části karoserie se tak z čistého elektromobilu stane s rozšířeným dojezdem. Navíc zde vznikne i další úložný prostor, kterého klasické elektromobily příliš mnoho nenabízejí.

Společnost Rinspeed spatřuje hlavní výhodu tohoto řešení v možnosti kdykoli extender dojezdu odpojit a pro každodenní krátké trasy používat pouze hlavní . V případě, že se však majitel rozhodne podniknout delší víkendový výlet, jednoduše připojí přídavný modul a může vyrazit.

Během jízdy se vlivem otáčení třetí nápravy nabíjejí hlavní elektromobilu a dokovací přívěs nezahálí ani když je odpojen a zaparkován v garáži. V tuto chvíli mohou být baterie nabíjeny energií získanou ze solárních panelů.

Rinspeed Dock + Gofoto: Rinspeed

Majitel společnosti Rinspeed a spolutvůrce nápadu, , tento způsob rozšíření dojezdu elektromobilu nazval jako Vario-Hybrid nebo také ještě výstižněji - batoh na kolech.

Všechny důležité technické informace uvolní společnost Rinspeed na , kde se koncept Dock + Go oficiálně představí světu. Autosalon proběhne příští rok od 8. do 18. března a jak to vypadá, máme se zase na co těšit.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak tohle se mi libi a rekl bych, ze to kdyby nekdo uvedl do 2 let do praxe, tak se to ujme.

dovedu si predstavit presne tak jak to vyse napsali:
jako stanice uskladneni elektricke energie pro domacnost dobijena ze solarnich clanku a zaroven jako extender pro auto pro delsi cesty.

Nebo i tak jak se dnes pujcuji privesne voziky za auto, proste kdyz pojedu 2x za rok na dovolenou tak si to pujcim. Bylo by to urcite levnejsi nez pujceni celeho auta.

Proste skvely napad, jen uvest do praxe.

Ale trohu bych se bal tech pridavnych kol, ktere jsou docela na muj vkus blizko tech zadnich. Vypada to jak tank :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To už tu bolo, športiak T-Zero mal bodobné vybavenie.
Bolo ale riešené menej elegantne - jednalo sa o prívesný vozík so spaľovacím motorom slúžiacim ako generátor.
Nevýhoda je, že to treba niekde uskladniť ak sa to nepoužíva.
Osobne si myslím, že ak elektromobil, tak bez "príkras" t.j. čistokrvný.
Ak by sa jednalo o prídavné bytérie, tak zabudovať ich do auta priamo vyjde hmotnostne lepšie, ako ešte pripájať jednu nápravu navyše.
Dosť by ma zaujímalo, ako by na takéto riešenie zareagovali zákazníci - možno ak by sa prenajímalo...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nápad s pronájmem nezní špatně, dokonce bych si dovedl představit, že by to mohlo sloužit jako stacionární úložna solární energie, kterou by bylo možné používat pro provoz rodinného domu.


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion