Nošovický Hyundai rozdá přes 1 000 000 Kč v grantovém programu

Rekordní zájem žadatelů doprovázel 9. ročník grantového programu HMMC, celkem se sešlo 132 žádostí. Nošovická automobilka podpoří regionální sportovce, děti, hendikepované
i komunitní projekty.

Nošovická automobilka Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) dlouhodobě podporuje díky grantovým programům rozvoj okolních obcí, projekty a aktivity zaměstnanců a také přispívá mladým talentům na jejich sny.

Grantový program Společně patří k pilířům společenské odpovědnosti v podání automobilky. Zájem uchazečů o granty byl i letos velký, přišlo rekordních 132 žádostí, což je o 10 více než loni.

O úspěšných žadatelích rozhodovala devítičlenná hodnotící komise složená ze zástupců firmy a krajských organizací. 49 úspěšným žadatelům poskytne automobilka částku v celkové výši 1 018 005 Kč.

„Grantový program Společně podporuje různorodé projekty našich zaměstnanců, jednotlivců nebo organizací v kraji. Jsem ráda, že každým rokem přispíváme mnoha šikovným a aktivním lidem v Moravskoslezském kraji, kteří se věnují druhým. Mrzí mě, že s ohledem na rekordní počet žádostí se nedostalo na všechny, ale věřím, že v dalších ročnících se opět přihlásí se svými projekty,“ zhodnotila vedoucí Oddělení vnějších vztahů HMMC Barbora Hermanová.

Grantový program Společně 2024 je rozdělen do čtyř kategorií. Nejvíce finančních prostředků získala kategorie Společně za sportem – celkem 365 909 Kč, podpořeno bylo 17 žádostí.

Druhou nejpodporovanější kategorií byly děti s částkou 282 646 Kč a 15 projekty. Hendikepovaným firma poskytne celkem 221 700 Kč pro 10 projektů. Nejméně žádostí přišlo do kategorie Společně pro komunitu, kam poputuje 147 750 Kč pro 7 projektů.

Maximální částka, o kterou mohli zájemci zažádat, byla 25 000 Kč. Peníze půjdou např. na terapeutické pobyty pro děti, pořádání společenských i vzdělávacích akcí a sportovních závodů v regionu nebo také na materiální vybavení oddílů. Výsledky programu jsou k dispozici na webu HMMC.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář