Japonsko se chce stát velmocí v oblasti elektromobilů

Jan Horčík - 31 Srpen 2008

Už před časem jsme informovali, že v Japonsku probíhá testování rychlodobíjecích stanic pro elektromobily pod taktovkou automobilky Mitsubishi. Nedávno jsme přinesli zprávu o tom, že se chystá "ostré" budování těchto stanic v okolí Tokia. Nyní tu máme další podrobnější informace o tom, jak se Japonsko připravuje na příchod nové éry automobilismu.  
Tokio
Tokijská energetická společnost (Tepco) v současné době připravuje stovky rychlodobíjecích stanic, které a 10 minut dokážou nabít elektromobil pro 60 km jízdy, případně za 5 minut na 40 km jízdy. Celá tato iniciativa má navíc obrovskou vládní podporu. Rychlodobíjecí stanice mají být instalovány na parkovištích, u supermarketů a restaurací a na dalších veřejných místech, kde bude možné si elektromobily dobíjet ZDARMA! Japonská vláda plánuje postavit se za tuto technologii mimo jiné i tím, že nabídne snížené ceny za parkování, půjčky nebo povinné ručení. Mimo to vláda také tlačí nedávno zprivatizovanou japonskou poštu k tomu, aby celou svou flotilu vozů přeměnila na elektromobily a objevily se už i návrhy policejních elektromobilů. Vláda také v současné době přijímá přihlášky měst, která by se chtěla stát "modelovými oblastmi" pro novou generaci automobilové infrastruktury. Během následujících dvou let mají v Japonsku uvést své elektromobily automobilky Mitsubishi (Mitsubishi iMiEV), Subaru (Subaru R1e) i Renault-Nissan, Toyota zase chystá nový plug-in model hybridního automobilu Toyota Prius, který tak bude možné snadno dobíjet ze zásuvky.

financial times
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?