Česká Tesla Holdings vs. Tesla Motors - problém vyřešen

Jan Horčík - 07 Prosinec 2010

se pro americkou automobilku stala klíčovým trhem. Více než 60% z celkových tržeb za posledních devět měsíců pocházelo právě odtud. Proto si teď může oddychnout, když se konečně dohodli s českou společností Tesla Holdings a.s. na využívání ochranné známky "Tesla".   
firmy - Tesla Motors Holdings logo

Spor o ochrannou známku probíhal mezi Tesla Motors a Tesla Holdings a.s. už od roku 2007. Americká automobilka si podala žádost o registraci u Úřadu pro harmonizaci ve vnitřním trhu. Česká Tesla se proti tomu bránila.

Tesla Holdings a.s. je firma s 90letou historií. Byla založena roku 1921, vyráběla , elektronky, radiopřijímače, vojenskou techniku a především rozhlasové a televizní přijímače.

Ochranná známka TESLA je chráněna ve více než 100 zemích světa. V současnosti se společnost TESLA specializuje na dodávky vysílací techniky, vojenských telekomunikačních technologií, technologií na úpravu vody, a strojírenství.

, mluvčí Tesla Motors, sdělila magazínu Marketwatch, že "Po aktuálních vzájemných diskusích mezi lidmi z obou společností se Tesla Motors rozhodla doplnit svou žádost o obchodní značku aby tak předešla jakýmkoliv připomínkám Tesla Holdings."

Robert Němec, šéf Tesla Holdings, pro magazín potvrdil, že firma stáhla své námitky a že upravená žádost Tesla Motors lépe odráží zcela odlišné obchodní zaměření obou firem.

Proč se Tesla Motors tolik zajímá o registraci obchodní značky v ? Umožní jí to lépe bojovat proti zneužívání názvu třetími stranami.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC Group