Cena elektromobilu Tesla Model S v Německu začíná na 72 000 euro

Jan Horčík - 21 Prosinec 2012

Pátráte pořád ještě po vhodném vánočním dárku? Už nepátrejte. Automobilka Tesla Motors konečně oznámila ceny elektromobilů Model S v kontinentální Evropě, pochopitelně jako první v Německu.auto elektromobil Tesla Model S Německo cena elektromobilu

Cena elektromobilu Tesla Model S je v Evropě, jak se dalo čekat, vyšší než v USA
foto: Tesla Motors

Trvalo dlouho, než se automobilka Tesla Motors konečně odhodlala odhalit cenu elektromobilu Model S v kontinentální Evropě. A není překvapením, že prvním trhem je Německo. Cena začíná na 72 000 euro za 60kWh verzi.

V přepočtu je to 1 800 000 Kč. Pro srovnání, v se 60kWh verze prodává za $67 400, tedy 1 280 600 Kč. Rozdíl je 520 000 Kč. Američané však navíc dostávají federální dotaci $7500 (142 500 Kč) a někde i místní regionální dotace.

Silnější 85kWh verze stojí 82 450 euro, v přepočtu 2 061 250 Kč, v USA je to $89 250 (1 695 750 Kč). Rozdíl je tedy 365 500 Kč. Verze Model S Performance stojí 95 900 euro (2 397 500 Kč) vs. $92 400 (1 755 600 Kč), rozdíl je 641 900 Kč.

Nejvýkonnější Model S Signature Performance už na americkém webu v nabídce není, na německém ano, za cenu 109 150 euro (2 728 750 Kč). I na německém webu ale visí upozornění, aby případní zájemci objednávali do 31. prosince 2012 – poněvadž pak elektromobily čeká mírné zdražení.

Prodávat auta v Evropě prostě není žádná láce!

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Když pominu skutečnost, že tohle auto bude dostupné jen pro velice malou část obyvatel, tak bych chtěl vědět, o kolik se bude muset zvednout výkon našich zdrojů elektřiny a jak to zatíží životní prostředí. Ono je potřeba vyhodnoti všechny stránky, nejen tu výhodnost, která je na první pohled. Zatím ještě nepřestal platit zákon o zachování energie, který říká, že energie se neztrácí, pouze se přeměňuje. Do těch baterií se musí energie nacpat a to vyžaduje i její výrobu. Ta se vyrábí v elektrárnách, ať se nám to líbí nebo ne.O ekologičnosti výroby lithiových baterií a jejich likvidaci zde ani nebudu polemizovat. Ono se to ukáže až po letech, kdy bude pozdě "Bycha honit".

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

I když jak se dívám na hlavního partnera hybrid.cz tak bych mohl mít dopravu zdarma ne? :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak jste již říkal je to hodně málo 1500 eur. Za takovéto auto bych si i připlatil víceméně mě spíše zajímá, kolik by mě stálá cena elektřiny a dopravy oproti např. BMW nebo Audi. Stačilo by jen okolně.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže až se bude prodávat v ČR, tak pod 2 mil. nepůjde...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

takže když se koukneme na audi, bmw, M-B tak nám z toho vyleze že tesla je cenově srovnatelná, např.: u toho BMW 5er s oturbeným třílitrovým benzínem a po dopočtení výbavy vyjde prakticky úplně stejně. No a to s tím že výkonově co se týče pružnosti má navrch tesla, s dojezdem zas BMW.

věřím že až tesla dodělá takové ty drobnosti co nejdou downloadnout (výplně dveří s kapsama, průvlak na lyže atd..) tak prostě nemaj šanci stíhat výrobu ani když jich budou dělat 100 000 ročně

Obrázek uživatele Jolinar

A slysel jste o cenach pro Model S v Norsku, kde udajne dan zohlednuje mnozstvi emisi? :-)
BMW M5 tam stoji 1.825.200 NOK, zatimco Model S Performance (ne signature) 595.000 NOK (oboji v zakladni verzi)
cenovy rozdil je vic nez trojnasobny... Norsko je jeden z hlavnich trhu pro Teslu v Evrope.

A jeste o nejake zemi jsem cetl ze ma nulove dane na elektromobily, nejsem si jisty, ale snad Holandsko...

Tak celkove ty ceny jsou dobre konkurence schopne vuci BMW - obzvlaste v USA kde maji takove stedre dotace, jinde ve svete je treba pocitat s tim ze nedostanete $7500 jako dotaci - ikdyz jsou ruzne obdoby v ruznych zemich (http://www.teslamotorsclub.com/showthread.php/9062-Model-S-Performance-vs-BMW-M5) :-)

Obrázek uživatele Jolinar

V clanku mi uplne chybi zminka o tom ze cenovy rozdil je zpusobeny hlavne dani a importnim clem na auta.
Zatimco Americke ceny jsou uvedeny bez DPH a jeste v sobe nemaji zahrnute zvyseni ceny ktere prijde od 1.1.2013, nemecke ceny jsou jiz vcetne zvyseni ceny (ti co obednaji do konce 2012 dostanou slevu 1700euro), uz jsou vcetne DPH a taky vcetne 10% importniho cla na auta.
Vcera kdyz vysly tyto ceny tak jsem to pocital a pro Signature performance je cenovy rozdil jen 1405 euro z pohledu Tesly, zbytek jsou rozdily v danich a statnich prispevcich.
Jenom pro zajimavost: v Amarice je DPH zhruba 7% (kazdy stat to ma trochu jinak), u nas bude pristi rok 21% (Nemecko 19%), navic v amerce nemusi platit clo ktere je 10%. Ono se to nezda, ale to se nascita a pak vychazi tak silene rozdily...

Takže na přepravu je vyhrazeno asi 1500 eur? Musk není mesiáš, ale biznysman. Pokud se bude Tesla S za 72K eur prodávat, tak dobře navrhnul svou cenu. Pokud ne cena půjde dolů. Na druhou stranu si sám nemůže dovolit propastné rozdíly, protože se objeví někdo jiný, kdo bude využívat rozdíly cen v různých zemích.

Obrázek uživatele Jolinar

prijde vam 1500 eur na dopravu a ostatni vicenaklady spojene s prodejem aut v zahranici jako hodne anebo malo? Mi to prijde akorat...

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za promptní a detailní doplnění!

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil