Autosalon Ženeva: premiéra elektromobilu Toyota EV

Jan Horčík - 14 Únor 2011

Na se uskuteční evropská premiéra nejnovějšího prototypu značky . Čtyřmístný prototyp postavený na modelu s plochým modulem nové konstrukce obsahuje pohon odvozený od pohonného systému , který využívají hybridní modely Toyota, jako např. .   
elektromobily Toyota EV prototyp

Elektromobil zhmotňuje dlouhodobou vizi automobilky Toyota v oblasti trvale udržitelné mobility při přesunech na krátké vzdálenosti.

Prototyp byl vyvíjen společně s průkopnickými technologiemi plnohodnotného (), (hybrid do zásuvky, PHV) a hybridního pohonu s (, ).

elektromobily Toyota EV prototyp

Prototyp elektromobilu vznikl zástavbou čistě elektrické hnací jednotky do modelu Toyota iQ. Výsledný vůz spojuje agilitu kompaktního vozu do města s nulovými emisemi a lehkou, tichou jízdou elektromobilu s na jedno nabití až 105 km.

Vysoce praktickou zástavbu umožnil nově vyvinutý li-ion bateriový modul, který charakterizují kompaktní rozměry a plochý tvar. Díky promyšlené konstrukci tohoto prototypu elektromobilu se nijak nezmenšil zavazadlový prostor, ani možnost převozu až čtveřice cestujících.

elektromobily Toyota EV prototyp

Na schematickém obrázku je krásně vidět jak úžasně jednoduchý je uvnitř. Baterie je umístěna pod podlahou, elektromotor a kontrolní jednotka v místě, kde jinak bývá . Nic víc není potřeba.

Nový elektromobil Toyota bude v průběhu roku 2011 podroben testům na evropských cestách a kompletní sériový vůz se v představí v roce v rámci speciálního leasingového programu.

Na ženevském autosalonu 2011 Toyota představí tři modely ve světové a jeden model v evropské premiéře: koncept , , koncept FT-86 II a prototyp EV.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Toyota predal už 3.milióny PRIUSov, aspoň jedna dobrá správa z Japonska za posledné dni!!!!!!

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily

Newsletter