Číňané spustili na vodu největší elektrickou nákladní loď, má 50MWh baterii

Čínská státní společnost COSCO Shipping právě spustila na vodu „největší“ elektrickou kontejnerovou loď Green Water 01. Tento kolos s nosností přes 10 000 tun je plně elektrický a stanovuje nové standardy udržitelnosti v námořní logistice.

COSCO, gigant v námořní přepravě, vytvořil obří plavidlo v reakci na aktuální trendy. Green Water 01, označovaná jako průkopník v námořním průmyslu, dorazila bezpečně do přístavu Yangshan a je připravena k praktickému nasazení.

Green Water 01 má celkovou délkou 119,8 metru, šířku 23,6 metru, hloubku 9 metrů, konstrukční ponor 5,5 metru a maximální rychlost 19,4 km/h. COSCO uvádí, že elektrická kontejnerová loď Green Water 01 představuje v námořním průmyslu několik prvenství, včetně celkové délky, šířky, kapacity kontejnerů, nosnosti (10 000 tun) a kapacity baterií (50 000+ kWh).

Nyní, po úspěšném uvedení na trh, se Green Water 01 vydá na svou pravidelnou trasu mezi Šanghajem a Nanjingem. Ani v Evropě ale nejsme pozadu. V Norsku vyplula na moře první robotická elektrická kontejnerová loď už před nějakým časem. Ve Skandinávii běžně jezdí elektrické trajekty – např. v Amsterdamu.

zdroj: Electrek.co

5 Comments on “Číňané spustili na vodu největší elektrickou nákladní loď, má 50MWh baterii”

  1. Myslel jsem že „fyzika“ tohle nedovoluje? Mě každý přesvědčuje že NIKDY nemůžou jezdit velké náklaďáky na elektřinu, NIKDY nemohou jezdit velké zaoceanske lidé na elektřinu a že letadla NIKDY nemohou létat na elektřinu.

    Je zajímavé že pak někdo kdo asi neví nic o fyzice přijde a udělá to 😃😀😃

Napsat komentář