Uber letos oslaví deset let v Česku, je partnerem Českého hokeje

Společnost Uber, která letos v létě oslaví již desáté výročí od vstupu do České republiky, oznámila před nadcházejícím Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 nové oficiální partnerství s Českým hokejem. Po úspěšném startu oficiálního provozu služby Uber Airport na Letišti Václava Havla Praha vloni v září se tak jedná o další významné posílení pozice Uberu na českém trhu.

Spolupráci mezi Uberem a Českou hokejovou asociací odstartoval začátkem února Ženský hokejový turnaj WEHT Liberec 2024, který se poprvé v historii konal v České republice v liberecké Home Credit Aréně. Vrcholem spolupráce pak bude Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024, které se uskuteční od 10. do 26. května 2024 v Praze a Ostravě.

SOUVISEJÍCÍ: Uber již po osmé přináší statistiky zapomenutých předmětů. Neuvěříte, co lidé v autech nechávají!

Pro Uber, který má ve světě dlouhodobé zkušenosti s podporou sportů, jako například partnerství Uber Eats s nejvyšší francouzskou fotbalovou ligou Ligue 1, nebo National Football League (NFL) v USA, se jedná o největší spolupráci tohoto druhu v České republice.

„Jsme velmi hrdí, že jsme se stali partnerem Českého hokeje a budeme moci podpořit nejen hokejový národní tým v cestě za vytouženým zlatem, ale také obrovskou komunitu fanoušků, kteří vyrazí fandit na stadiony. Lední hokej je nejsledovanějším sportem v České republice a toto partnerství je pro nás dalším krokem vstříc českým zákazníkům,” říká provozní manažer Uberu pro Českou republiku Štěpán Šindelář.

Společnost Uber působí na domácím trhu již od roku 2014 a za tu dobu se jí podařilo etablovat ve čtyřech největších českých městech – Praze, Brně, Ostravě a Plzni a v roce 2023 meziročně zdvojnásobit svůj dosah. Klíčovým milníkem bylo zahájení spolupráce s pražským Letištěm Václava Havla v loňském září, kdy se stal Uber oficiální taxislužbou.

Z dat poskytnutých Letištěm Praha na začátku letošního roku vyplývá, že Uber za loňský listopad a prosinec odbavil o 98 % jízd více než předchozí provozovatel ve stejném období a celková konverze jízd na tisíc cestujících narostla o 48 %. 

„Od spuštění služby Uber Airport uběhlo více než půl roku a velmi nás těší pozitivní reakce našich zákazníků i ze strany pražského letiště. Již od začátku působení v České republice se neustále snažíme naše služby posouvat, abychom co nejlépe splnili očekávání cestujících a aby byly maximálně uživatelsky přívětivé. Spolupráce s klíčovými partnery, jako je Letiště Václava Havla, nebo Český hokej pro nás znamená nejen posílení značky na českém trhu, ale také možnost poskytovat našim zákazníkům širší a kvalitnější nabídku služeb, což je pro nás prioritou,” říká Šindelář.

V rámci nového partnerství chystá Uber pro účastníky turnaje v Praze a Ostravě možnost svézt se na zápasy za zvýhodněnou cenu, díky promo kódům v aplikacích Uber a Českého hokeje, soutěže o vstupenky, interaktivní hry na stadionech během zápasů i video obsah s hráči české hokejové reprezentace.

Změny se dočká také samotná Uber aplikace, která bude mít detaily s hokejovou tématikou v uživatelském rozhraní a vyznačené pick-up zóny před stadiony. „Praha a Ostrava jsou města, kde dlouhodobě působíme a naši zákazníci nás zde dobře znají. Našim cílem je zajistit všem fanouškům maximální dostupnost vozidel a příjemnou, bezpečnou jízdu během hokejových utkání,” dodává Šindelář.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář