Autosalon Frankfurt 2011: sportovní koncept Rimac One

Ivo Hradil - 20 Září 2011

Jedním z řady konceptů představených na letošním je elegantní studie elektrického supersportu Rimac One Concept, kterou představil generální ředitel Rimac Automobili, 23letý chorvatský podnikatel Mate Rimac.Rimac Concept One

S tímto elektrickým supersportem chce prorazit neznámá chorvatská automobilka
foto: Rimac Automobili

Mate Rimac se dostal do povědomí automobilové veřejnosti přestavbou zeleného řady 3 z osmdesátých let na elektromobil vybavený čtyřmi elektromotory. Ten disponoval výkonem 680 koní a poznatky z přestavby se staly cenným základem pro vytvoření současné Rimac One Concept.

Koncepce elektrického supersportu Rimac One je rovněž vybavena čtyřmi jako předešlé BMW, avšak navíc ještě doplněnými měničem a redukční převodovkou.

Každý z elektromotorů pracuje zcela nezávisle na ostatních a může tak zrychlovat či zpomalovat jednotlivá kola dle potřeby. Tím se otevírá inovativní přístup k dynamice vozu.

Souhrnný maximální elektromotorů je 1080 koňských sil (800 kW) a točivý moment dosahuje až 3 800 Nm.

pro elektromotory je uložena v bateriových modulech s celkovou kapacitou 92 kWh a měla by vystačit na zhruba 600 km jízdy. Zrychlení z nuly na sto zvládne sporťák za 2,8 vteřiny a po dálnici se může řítit rychlostí až 305 km/h.

Na hliníkovém rámu je připevněna dravě vyhlížející karoserie vyrobená z karbonových vláken, ale i přesto dosahuje celková hmotnost elektromobilu 1650kg.

Interiér vozu vytvořil bývalý tým zaměstnanců společnosti ve spolupráci s bulharskou firmou Vilner, která je expertem ve výrobě koženého čalounění.

interiér konceptu Onefoto: Rimac Automobili

Konečným výsledkem celého snažení je luxusně vyhlížející sportovní elektromobil, který se vedle ostatních supersportů značek nebo rozhodně nemusí za nic stydět.

První exempláře by se měly k novým vlastníkům dostat někdy v roce , avšak těch šťastných bude pouze 88, neboť právě tolik jich Rimac Automobili plánuje vyrobit. Prodejní cenu automobilka bohužel dosud neoznámila.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobily
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?