6 z 10 hybridů prodaných v Kalifornii nese značku Toyota

Jan Horčík - 01 Srpen 2013

Toyota prodala více než 5,3 milionu hybridních aut. Od uvedení prvního modelu, vozu Toyota Prius v roce 1997 v Japonsku, už uběhlo déle než 15 let. V USA zůstává největším trhem japonské automobilky Kalifornie.auto Toyota Prius hybridní auto USA Kalifornie

Toyota Prius - nejprodávanější hybrid na světě
foto: Toyota

Kalifornie je nejpočetnějším a nejbohatším státem . Zároveň jde o největší trh pro (částečně i plně) elektrická auta – nejen v rámci Spojených států, ale celého světa. Kaliforňané milují , plug-in hybridy i elektromobily.

Není se tedy co divit, že 6 z 10 hybridních aut prodaných v Kalifornii nese značku Toyota. Japonská automobilka má proti ostatním světovým výrobcům aut v oblasti hybridního pohonu značný náskok. Jak technologický, tak marketingový.

V posledních pár letech ale musí čelit těžké ofenzívě. A to zejména ze strany domácí americké automobilky Ford. Ta v posledních letech a měsících uvedla na trh řadu zajímavých hybridních aut, např. plug-in hybridy Ford C-MAX Energi a Ford Fusion Energi. A jakožto domácí značka se v USA pochopitelně těší značné oblibě.

Toyota má ale stále navrch, zejména historicky. Z oněch 5,3 mil. hybridů se jich plné 2 miliony prodaly ve Spojených státech. Prius tam byl představen v roce 2000. Ve městech jako třeba San Francisko je dnes značka Prius vidět doslova na každém rohu. Hybridy ostatních značek jsou vidět méně – a o to víc pak musí jejich výrobci investovat do marketingu.

Japonská automobilka Toyota hodlá do konce roku 2015 uvést na trh celkem 18 nových nebo upravených hybridních modelů. Na konci srpna bude v Michiganu pořádat speciální událost zaměřenou na hybridní vozy.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jen tak dál, když mě jako cyklistu předjíždí moderní benzin od Toyoty, tak to je rozhodně lepší než jakýkoliv diesel a o hybridu už ani není třeba psát.

Dnes jsem cítil dusivý smrad z nafty na mém oblíbeném písáku dobrých 30 sekund než se to rozplynulo. Fakt na chcípnutí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Souhlas, naftu zakázat je to hnus.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil