6 z 10 hybridů prodaných v Kalifornii nese značku Toyota

Toyota prodala více než 5,3 milionu hybridních aut. Od uvedení prvního modelu, vozu Toyota Prius v roce 1997 v Japonsku, už uběhlo déle než 15 let. V USA zůstává největším trhem japonské automobilky Kalifornie.

Toyota Prius – nejprodávanější hybrid na světě
foto: Toyota

Kalifornie je nejpočetnějším a nejbohatším státem . Zároveň jde o největší trh pro (částečně i plně) elektrická auta – nejen v rámci Spojených států, ale celého světa. Kaliforňané milují , plug-in hybridy i elektromobily.

Není se tedy co divit, že 6 z 10 hybridních aut prodaných v Kalifornii nese značku Toyota. Japonská automobilka má proti ostatním světovým výrobcům aut v oblasti hybridního pohonu značný náskok. Jak technologický, tak marketingový.

V posledních pár letech ale musí čelit těžké ofenzívě. A to zejména ze strany domácí americké automobilky Ford. Ta v posledních letech a měsících uvedla na trh řadu zajímavých hybridních aut, např. plug-in hybridy Ford C-MAX Energi a Ford Fusion Energi. A jakožto domácí značka se v USA pochopitelně těší značné oblibě.

Toyota má ale stále navrch, zejména historicky. Z oněch 5,3 mil. hybridů se jich plné 2 miliony prodaly ve Spojených státech. Prius tam byl představen v roce 2000. Ve městech jako třeba San Francisko je dnes značka Prius vidět doslova na každém rohu. Hybridy ostatních značek jsou vidět méně – a o to víc pak musí jejich výrobci investovat do marketingu.

Japonská automobilka Toyota hodlá do konce roku 2015 uvést na trh celkem 18 nových nebo upravených hybridních modelů. Na konci srpna bude v Michiganu pořádat speciální událost zaměřenou na hybridní vozy.

tisková zpráva

2 Comments on “6 z 10 hybridů prodaných v Kalifornii nese značku Toyota”

  1. Jen tak dál, když mě jako
    Jen tak dál, když mě jako cyklistu předjíždí moderní benzin od Toyoty, tak to je rozhodně lepší než jakýkoliv diesel a o hybridu už ani není třeba psát.

    Dnes jsem cítil dusivý smrad z nafty na mém oblíbeném písáku dobrých 30 sekund než se to rozplynulo. Fakt na chcípnutí.

Napsat komentář