Židle v kancelářích Nissan zaparkují samy

redakce - 25 Únor 2016

Ve vtipném virálním videu oznámila výrobu prvního inteligentního parkovacího kancelářského křesla. Při jeho vývoji se inspirovala vlastní technologií inteligentního parkovacího asistenta.auto inteligentní parkovací židle Nissan

Kancelářské křeslo, které samo zaparkuje = pořád v kanceláři. Tak, jak to mají Japonci rádi.
foto: Nissan

„Inteligentní parkovací kancelářské křeslo“ je jedinečné kancelářské křeslo, které se automaticky přesouvá na nastavené místo. Toto křeslo je vybaveno válečkovým mechanismem, který jím automaticky pohybuje v úhlu 360° a je spárován se systémem určujícím cílovou polohu.

Čtyři kamery umístěné na stropě místnosti vytvářejí pohled z ptačí perspektivy a bezdrátově přenášejí informace o poloze křesla a o trase potřebné pro jeho přesun na cílové místo.

Japonští obchodníci díky této inovativní kancelářské technologii nadále nemusí komplikovaně vracet židle na původní místa. Tato technologie si navíc našla uplatnění i v některých vozidlech Nissan.

„Inteligentní parkovací kancelářské křeslo“ je propagační projekt společnosti Nissan a jejího cíle „zpříjemňovat lidem život pomocí technologií“. Bylo vyvinuto ve spolupráci s oceňovaným kreativním týmem BIRDMAN.

Účelem této koncepce je zvyšovat povědomí o nejnovějších technologiích používaných ve vozech Nissan a ukazovat, jak podobné inovace mění naše každodenní životy.

„Inteligentní parkovací kancelářské křeslo“ se inspiruje u nejnovější technologie inteligentního parkovacího asistenta Nissan. Využívá jeho základní koncepce „pohledu z ptačí perspektivy“ a „automatického pohybu“. Stejně jako on se vyznačuje překvapivou jednoduchostí a pohodlností používání.

Systém inteligentního parkovacího asistenta používá čtyři kamery na karoserii (vpředu, vzadu a v bočních zrcátkách). Takto získaný obraz převádí na virtuální pohled z ptačí perspektivy, který umožňuje automatické řízení.

Inteligentní parkovací kancelářské křeslo taktéž používá čtyři kamery umístěné v rozích u stropu místnosti. Kamery zjistí aktuální polohu kancelářského křesla a vlastní systém vypočítá trasu potřebnou pro jeho návrat na původní místo.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

doma mam Neato 85. sam sa budi, vysava, nabija, vidi, naviguje, rozhoduje. len tu nadobu mu musim vyprazdnit ja, ked na mna vola, ze je cas.

toto su len velmi drahe stolicky s neuzitocnou funkciou.

ps: vysaje dva krat za tyzden, a stale nechapem, kde tolko tej spiny vzdy berie.

Obrázek uživatele Radovan

Teď už chybí jen funkce Zavez mně do kantýny. Na dvojí tlesknutí nebo zakručení v břichu :-).

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A jako prémiová funkce "blowjob"

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"Better blowjob than no job"


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol