Nissan už v Evropě prodal 100 000 hybridů e-Power

Technologie Nissan e-Power se poprvé představila na evropském trhu v září 2022 s modely Qashqai a X-Trail.

Od svého debutu v září 2022 inovativní technologie Nissan e-POWER zlákal více než 100.000 zákazníků. Do dnešního dne se v Evropě prodalo 65 367 vozů Qashqai a 34 663 vozů X-Trail, které jsou tímto pohonem vybaveny.

Od jiných systémů pohonu se e-POWER liší tím, že kola jsou poháněna výhradně elektromotorem. To znamená, že jízda je snadná, plynulá a tichá – podobně jako u plně elektrického vozidla.

Zpětná vazba zákazníků na e-POWER skutečně ukazuje, že oceňují zejména tichost a snadné jízdní vlastnosti pohonného ústrojí. Vyspělý a účinný benzinový motor v systému e-POWER slouží pouze k výrobě elektřiny, která nabíjí palubní baterii a prostřednictvím elektromotoru pohání kola. 

Když je k pohonu vozidla zapotřebí nízký výkon a když má baterie dostatek energie, elektromotor pohánějící kola využívá pouze elektřinu z baterie. Pokud je potřeba vyšší výkon, motor vyrábí elektřinu pro pohon elektromotoru a nabíjení baterie. Pokud je potřeba maximální výkon, elektromotor odebírá elektřinu jak z motoru, tak z baterie. Navíc kdykoli je to možné, dochází k rekuperaci energie a energie z pohybu vozidla se vrací zpět do baterie. 

Kromě toho je výroba elektrické energie řízena podle stavu vozovky. Když se v důsledku stavu povrchu a rychlosti vozidla zvýší hluk na silnici, zapne se motor, aby dobíjel akumulátor e-POWER. Tím se sníží potřeba provozu motoru za jinak tišších podmínek.

„Jsme hrdí na to, že zákazníci vozů Qashqai a X-Trail uznávají výhody naší jedinečné technologie e-POWER – a to jak díky účinnosti, tak díky vynikajícímu zážitku z jízdy. Dosažení tohoto milníku od uvedení technologie e-POWER na trh v září 2022 je vynikajícím úspěchem a důkazem odvážného a inovativního ducha našeho produktového plánování a inženýrských funkcí,“ řekl Arnaud Charpentier, regionální viceprezident pro produktovou strategii a cenotvorbu v regionu Nissan AMIEO (Afrika, Střední východ, Indie, Evropa a Oceánie).

„e-POWER je klíčovou součástí strategie elektrifikace společnosti Nissan a představuje ideální volbu pro zákazníky, kteří ještě nejsou připraveni přejít na 100% elektrický vůz, ale chtějí si užívat bezproblémového pokroku, který mohou poskytnout pouze kola poháněná elektromotorem,“ řekl David Moss, senior viceprezident pro výzkum a vývoj v regionu AMIEO společnosti Nissan. 

A dodává: „Od prvního představení až po neuvěřitelných 100.000 vozidel e-POWER na silnicích pokračuje naše cesta s technologií e-POWER společnosti Nissan – vstupní technologií k pohonu na elektrický pohon.“

Jedinečná technologie Nissanu se dostává i za hranice Evropy a v obou vozech se objevuje na silnicích v Austrálii a na Novém Zélandu a v modelu Qashqai také v Maroku. 

Na oslavu tohoto milníku zvedl Nissan kapotu, aby ukázal složité vnitřní fungování technologie e-POWER. Pomocí kouzla projekce ožívá dynamický tok energie pohánějící 100.000 vozidel s pohonem e-POWER v celém regionu přímo na exteriérech modelů Nissan Qashqai a X-Trail. 

Jako předloha této technologické  anamorfní projekce a umožňují divákům pohled na fungování systému e-POWER a na to, jak jeho jedinečná konfigurace zajišťuje citlivou, plynulou a tichou jízdu díky tomu, že kola jsou ze 100 % poháněna elektromotorem. 

Současný model Qashqai je třetí generací městského crossoveru Nissan. Byl představen v roce 2021 a navázal na svůj status průkopníka v evropském automobilovém odvětví, přičemž kombinuje výrazný design a mírně zvýšenou pozici za volantem s agilitou, intuitivními technologiemi a prémiovou kvalitou. 

Stejně jako jeho dva předchůdci byl i současný model Qashqai navržen ve společnosti Nissan Design Europe v centru Londýna a technický vývoj probíhal v technickém centru Nissan Technical Centre Europe poblíž Bedfordu ve Velké Británii. Výroba probíhá v nejmodernější továrně společnosti Nissan v Sunderlandu v severovýchodní Anglii.

Nissan X-Trail je SUV určené pro dobrodružné rodiny. Přináší nové možnosti díky technologii e-POWER a volitelnému dvoumotorovému systému pohonu všech kol e-4ORCE. Model X-Trail se vyrábí v továrně společnosti Nissan v japonském Kjúšú.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář