ZAP Jonway uvádí na trh auto na plyn

Americká automobilka ZAP se už od roku 1994 zaměřuje na specializovaná elektrická vozidla. Aktuálně na americký trh uvádí nové SUV. Jde o model CN 380, první auto značky ZAP Jonway.

Elektrické taxi značky ZAP je postaveno na stejném modelu na kterém staví také nové auto na plyn (CNG), model CN 380
foto: ZAP

Auta na plyn, jmenovitě na (stlačený zemní plyn) jsou v na obrovském vzestupu. Přibývá jak prodaných vozů – osobních i dodávek, tak plnících stanic CNG. A ZAP Jonway se zjevně hodlá svézt na aktuálním trendu.

Faktem bohužel je i skutečnost, že ZAP – přes svou dlouhou historii – zůstává krajně nedůvěryhodnou společností. Vozítek této značky se prodává minimum, firma často ohlašuje nové koncepty (Zap Alias) a velkolepé plány, ale skutek utek.

I ohlášení nového auta na plyn v podobě modelu ZAP Jonway CN 380 je protože třeba brát se značnou dávkou zdravé skepse. Auto bude údajně k dispozici v několika verzích s 1,6l nebo 2,0l motorem.

ZAP s novinkou údajně míří především na Jižní Ameriku, kde jsou CNG stanice a CNG auta taktéž čím dál tím populárnější. Pro provoz v USA navíc nebylo nové plynové auto dosud ani schváleno.

tisková zpráva

Napsat komentář