ZAP Jonway uvádí na trh auto na plyn

auto ZAP Jonway elektrické taxi CNG CN 380 SUV

Americká automobilka ZAP se už od roku 1994 zaměřuje na specializovaná elektrická vozidla. Aktuálně na americký trh uvádí nové SUV. Jde o model CN 380, první auto značky ZAP Jonway.

Elektrické taxi značky ZAP je postaveno na stejném modelu na kterém staví také nové auto na plyn (CNG), model CN 380
foto: ZAP

Auta na plyn, jmenovitě na (stlačený zemní plyn) jsou v na obrovském vzestupu. Přibývá jak prodaných vozů – osobních i dodávek, tak plnících stanic CNG. A ZAP Jonway se zjevně hodlá svézt na aktuálním trendu.

Faktem bohužel je i skutečnost, že ZAP – přes svou dlouhou historii – zůstává krajně nedůvěryhodnou společností. Vozítek této značky se prodává minimum, firma často ohlašuje nové koncepty (Zap Alias) a velkolepé plány, ale skutek utek.

I ohlášení nového auta na plyn v podobě modelu ZAP Jonway CN 380 je protože třeba brát se značnou dávkou zdravé skepse. Auto bude údajně k dispozici v několika verzích s 1,6l nebo 2,0l motorem.

ZAP s novinkou údajně míří především na Jižní Ameriku, kde jsou CNG stanice a CNG auta taktéž čím dál tím populárnější. Pro provoz v USA navíc nebylo nové plynové auto dosud ani schváleno.

tisková zpráva

Napsat komentář