Volvo C30 Electric brzy na silnicích Göteboru

Göteborg Energi a Volvo Cars se dohodli na spolupráci v oblasti elektrických aut. Od letošního podzimu začne v ulicích severské metropole jezdit deset elektromobilů Volvo C30 Electric.  

Volvo C30 elektromobil Volvo C30 elektromobil Volvo C30 elektromobil

Göteborg je shodou okolností zároveň domovské město automobilky Volvo. Půjde prozatím o malou testovacích aut vybavených speciálními měřícími systémy. Cílem je získat dostatek znalostí pro pozdější uvedení elektromobilů na trh.

Dojezd Volvo C30 Electric je 150 km na jedno nabití. Zdrojem energie je , jejíž dobití trvá osm hodin. Max. rychlost je 130 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne během 10,5 sekundy. Celkem zatím Volvo vyrobilo asi 250 těchto aut na elektřinu.

Volvo odhaduje, že do roku 2020 bude asi 5-10% aut ve jezdit na elektřinu. Během let 2020-2025 očekává automobilka jejich 3-10% podíl na automobilovém trhu v celé Evropské unii. „Elektrická auta jsou budoucnost,“ věří Volvo i zástupci energetických společností.

Volvo

Tři komentáře u “Volvo C30 Electric brzy na silnicích Göteboru”

  1. Chcel by som vidieť tie
    Chcel by som vidieť tie akumulátory, čo vydržia zimu vo Švédsku.
    V prípade nečinnosti vozidlá asi budú musieť byť pripojené k nabíjaču, inak si neviem predstaviť ako sa „rozhýbe“ akumulátor pri -20 stupňoch.
    Každopádne je to výzva pre konštruktérov akumulátorov.

Napsat komentář