Volkswagen testuje elektrický Golf v Kalifornii

Kalifornie – země elektromobilům zaslíbená. Volkswagen tam aktuálně v okolí začal testovat asi 20 elektromobilů . Ten byl představen už koncem roku 2010 v Německu, do prodeje se má dostat v roce 2014.

Elektromobil Volkswagen Golf Blue-e-motion by mohl být na trhu už v roce 2014
foto: Volkswagen

Volkswagen Golf Blue e-motion budou testovány mimo jiné také v okolí laboratoře pro vývoj elektroniky ve městě Belmont. Podle magazínu GreenCarReports hodlá Volkswagen celkem vyrobit pouze 500 testovacích .

Elektrické auto je založeno na současném modelu Volkswagen Golf VI. Je vybaveno 26,5kWh baterií, která je je v autě uložena v několika částech pro lepší rozložení hmotnosti.

O pohon přední nápravy se stará 85kW elektromotor, který dokáže auto rozhýbat z nuly na sto během 11,8 vteřiny. Max. rychlost je elektronicky omezena na 140 km/h. Na jedno nabití auto ujede údajně 144 km.

v současné době plánuje, že elektromobil založený na budoucím modelu Volkswagen Golf uvede na trh v roce 2014. V té době má mimochodem přijít na trh také elektrická verze Škoda Citigo a pravděpodobně i další elektrické vozy koncernu Volkswagen.

V roce 2015 pak bude následovat plug-in hybrid verze Golfu a pravděpodobně také plug-in hybrid verze vozů Škoda Octavia a/nebo , a opět i dalších koncernových vozů.

Čtěte také Škoda Auto: první elektromobil bude Citigo v roce 2014

Jakousi předehrou k tomu všemu jsou plánované i již realizované obrovské investice skupiny VW do dalšího rozvoje, které jdou do miliard euro. Mimo jiné zahrnují sjednocování modelů celého koncernu, a tedy i výrobních linek tak, aby kterákoliv továrna mohla vyrábět díly pro kterýkoliv vůz.

Volkswagen Golf plug-in hybrid Volkswagen odhalí už na autosalonu v Paříži letos v září.

Napsat komentář