VIDEO: elektrický monster truck BigFoot vypadá jako obří hračka!

Závody monster trucků, pickupů s obřími koly, jsou dodnes oblíbenou kratochvílí některých nadšenců. Původní monster truck s názvem BigFoot vyrobil v roce 1979 Bob Chandler. Když nedávno viděl na ulici jet elektromobil Nissan Leaf, rozhodl se, že i jeho monstrózní auto bude jezdit na elektřinu.

Obrovská elektrická hračka? Ne, obrovský skutečný BigFoot! Drtí stejně solidně jako kterýkoliv jiný. Na jemno.
foto: (c) BigFoot4x4, Inc.

BigFoot, který Bob Chandler začal konstruovat doma v garáži v roce 1975, není nic jiného než starý pick-up Ford F-250 doplněný o extrémně velká kola, tomu odpovídající odpružení s pohonem “4x4x4″. Tedy možnost zatáčet všemi koly.

Chandlerův tým aktuálně své “dítko” upravil tak, aby jezdilo čistě na elektrický pohon. Což, jak si asi dokážete představit, není u takového drobečka zrovna jednoduché. Na skvělém videu se můžete přesvěčit, že elektrický monster truck vypadá vlastně jen jako přerostlé autíčko na ovládání!

Nový elektrický BigFoot “jezdí” na 360 voltů a 1400 ampér, které získává z 36 baterií. Pohání jej dobře rostlý elektromotor blíže nespecifikovaného výkonu. Bližší specifikace bohužel Chandlerův tým nesdělil. Snad jen, že baterie dohromady váží 624 kg.

Pouze to, že auto vydrží předvádět drtící kousky před arénou plnou lidí stejně dlouho jako kterýkoliv jiný monster truck. A ještě se přitom ukazovat mezi jednotlivými čísly.

Elektrický pohon pro “Odyssey Battery Bigfoot No. 20 Monster Truck” jak Chandler a jeho tým svůj nový přírůstek nazývají, postavil jistý Dennis “Kilowatt” Berube z Phoenixu. Třicet z šestatřiceti baterií PC1200 pohání motor, šest je určeno pro brzy a řízení.

Za zásadní výhodu elektrického monster trucku povážují jeho konstruktéři i diváci prvních kousků skutečnost, že je teď lépe slyšet praskání mačkaných plechů pod jeho obřími koly.

One Comment on “VIDEO: elektrický monster truck BigFoot vypadá jako obří hračka!”

Napsat komentář