VIDEO: elektrické pohádky podle Nissanu

Jan Horčík - 29 Prosinec 2011

Kdo má alespoň letmé povědomí o japonské kultuře, nejspíš nebude z nového animovaného seriálu automobilky Nissan nijak zvlášť unešený. Pro ty ostatní mohou být dvě epizody seriálu Zhe Planet Zero po 13 a 6 minutách zajímavým výletem do světa elektrizující fantazie.auto elektromobil Nissan Planet Zero video

Svět Planety nula obývá řada prapodivných bytostí - ke všem se ale dá připojit

Příběhy vyprávějí o hlavním hrdinovi jménem PLUG (anglicky “zástrčka”), který cestuje po své rodné hroudě nazvané Planet Zero. Podle Nissanu je to svět velmi podobný naší zemi v nepříliš vzdálené budoucnosti.

Tamní obyvatelé žijí v mírumilovné koexistenci, vyrábějíce přitom elektřinu z větru a slunce. Žirafy s větrnými turbínami místo hlavy útočí!

Poněkud překvapivě cílí Nissan s těmito nikoliv nezajímavými epizodami na studenty středních a vysokých škol. Cílem je poučit je o “společnosti s nulovými emisemi o kterou Nissan usiluje”.

A samozřejmě tak trochu je i přesvědčit o tom, že elektromobily – a především Nissan Leaf – jsou opravdu skvělá věc. V tom jsme s Nissanem za jedno, žirafy nežirafy.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station