VIDEO: e-Schwalbe, elektrický skútr v retro-stylu

Mladí obyvatelé měst se čím dál tím méně zajímají o auta a čím dál tím více o alternativní způsoby dopravy. Ať už jsou to jízdní kola nebo třeba elektrické skútry. A přesně na to sází i nový elektroskútr e-Schwalbe.

Elektroskútr e-Schwalbe si co do stylu může potykat i s takovou klasikou jako jsou skútry Vespa
foto: e-Schwalbe

Nový elektroskútr je navržen v retro stylu podle dvoutaktní legendy východního Německa 60. let, stroje Simson Schwalbe. “Uvnitř” ale půjde o moderní elektrický stroj se vším co k tomu patří.

Duchovním otcem znovuzrozeného elektrického e-Schwalbe je mladý 32letý podnikatel Thomas Martin, majitel firmy efw – suhl. Svůj elektrický skútr vybavil elektromotorem o výkonu čtyř koní, díky čemuž může dosáhnout až rychlost 45 km/h. Dojezd se pak počítá na 60 až 180 km.

elektroskútr e-Schwalbe

Silnější verze s výkonem 6kW (osm koní) zvládne až 81 km/h při dojezdu max. 80 km. Tomu ale odpovídá i cena – 5 799 euro za silnější verzi, nebo 4699 euro za slabší “45″ verzi. Dobíjení baterií trvá kolem pěti hodin. Výhodou je možnost jejich vyjmutí.

Výroba e-Schwalbe by měla začít už letos v prosinci s tím, že na trhu budou elektrické skútry k dispozici od příštího jara.

mdr

Napsat komentář