Toyota chce zajet na Nürburgringu elektrický rekord

Společnost Toyota Motosport se chystá výrazně zviditelnit na poli . I navzdory tomu, že zatím žádný komerční k prodeji nenabízí. automobilka totiž oznámila, že hodlá zdolat rychlostní elektromobilový rekord na severní smyčce Nordschleife (20,832 km) německého závodního okruhu Nürburgring.

Tento bezejmenný elektrický dravec možná v pondělí zajede rekord na Nürburgringu
foto: Toyota

Současný rekord ukořistila letos v květnu francouzská automobilka se svým elektrického závodního speciálu a činí 9 minut a 1,338 vteřiny.

Tímto výkonem překonala dřívějšího držitele rekordu, elektromobil , o téměř 50 vteřin. Toyota však nejen, že chce tento rekord pokořit, ale dle tiskové zprávy tak chce učinit „impozantním“ způsobem.

„Mnoho lidí sní sen o elektrické budoucnosti motosportu. My v Toyotě věříme, že tato budoucnost je mnohem blíž než si mnozí myslí, a to také chceme ukázat s naším výkonným elektrickým pohonem. Naším cílem je překonat o více než jen pár vteřin a demonstrovat tak velký pokrok našich technologií od roku 2007, kdy jsme začali pracovat na systému ,“ řekl Ludwig Zeller, generální manažer pro elektropohony a elektroniku.

Prozatím bezejmenný dvoumístný závodní speciál byl navržen a vyroben pouze pro tento specifický účel. Elektromobil je vybaven dvěma vyrobenými společností Evo Electric, které jsou schopny dohromady vyprodukovat špičkový 280 kW.

Díky tomu je vůz vážící 970 kg schopen vyvinout rychlost až 260 km/h a zrychlení z nuly na sto zvládne za 3,9 vteřiny.

Toyota tvrdí, že namísto běžných budou u závodního elektromobilu použity lithium-keramické s kapacitou 41,5 kWh.

Ty mají vyšší energetickou hustotu, jsou lehčí, disponují delší životností a navíc by měly být i bezpečnější.

Ostrý start je naplánován na pondělí 29. srpna. V ten den se dozvíme, zda se sebevědomé prohlášení Toyoty o zdolání rekordu stalo skutečností, nebo šlo jen o plané řeči.

Úspěšný pokus by byl pro japonskou jistě dobrou reklamou před plánovaným uvedením nového malého v příštím roce.

tisková zpráva

One Comment on “Toyota chce zajet na Nürburgringu elektrický rekord”

Napsat komentář