Tesla otevřela rozšíření evropské továrny v Tilburgu

Před třemi lety rozhodla Tesla o tom, že své elektromobily bude skládat v Nizozemsku. Před rokem se pustila do rozšíření svého centra v Tilburgu. A před pár dny bylo toto rozšíření oficiálně otevřeno.

Rozšířené servisní/kompletační centrum Tesla Motors v nizozemském Tilburgu
foto: Tesla Motors

Centrála automobilky Tesla Motors v Nizozemsku byla rozšířena na celkových 78 000 m2. Zaměstná celkem 180 zaměstnanců. Týdně budou schopni kompletovat až 450 aut, tedy dvojnásobek proti současnému stavu.

Otevíracích ceremonií se spolu s zúčastnil také Henk Kamp, německý ministr pro ekonomiku. Musk se v posledních dnech setkal mimo jiné také s německým ministrem hospodářství nebo s belgickými politiky.

Belgie je totiž jednou ze zemí o které Tesla uvažuje pro stavbu své další továrny. Podobné spekulace se však vynořily také v/o České repulice. Jisté je, že v současné době má Tesla dostatečné výrobní kapacity ve Fremontu a brzy také v gigatovárně Tesla v Nevadě. Po místech pro další expanzi se podle Muska Tesla bude poohlížet zřejmě začátkem příštího roku.

Továrna v Tilburgu pracuje tak, že z Fremontu doveze loď základní komponenty elektromobilů Tesla Model S (a od příštího roku také Tesla Model X) do Rotterdamu. Odtamtud se vlakem dopraví do Tilburgu a tam se auta kompletují.

Díky rozšíření továrny nyní budou mít evropští zákazníci své vozy rychleji a snad i v lepší kvalitě. Součástí rozšířené továrny je totiž také krytá testovací dráha dlouhá 750 metrů. Na ní se testuje hluk, vibrace a celkově chování auta na různém povrchu. Bude se tam zkoušet také Autopilot.

V Tilburgu probíhá také první nahrání firmwaru. V továrně se budou montovat všechny verze elektromobilů Tesla Model S, od 70D až po nejnovější P90D.

Dodávky elektromobilů Tesla Model X, plně elektrického , by v Evropě měly začít zhruba v polovině příštího roku.

Tesla Motors

10 Comments on “Tesla otevřela rozšíření evropské továrny v Tilburgu”

 1. V pristich letech se bude
  V pristich letech se bude budto jeste dale rozsirovat Tesla Tilburg, nebo nove prijdou Antwerpy. Z ruznych, hlavne uspornych dopravnich duvodu, to bude vzdy zapadoevropsky pristav. Pane Horciku, v ifo – co se tyka Tesly – jste velmi nepresny. Ziji v Evrope a mam potvrzenou dodavku Tesly X v unoru 2016. Dodavky v polovine r.2016, jak pisete v posledni vete, se tykaji novych objednavek podanych ted, v techto dnech. Nejstarsi obednavky Tesly X jsou stare 3 roky a s dodavkami se zacina podle daneho poradniku uz zitra. Vsem zajemcum o aktualni a erudovane info o Tesle doporucuji : Teslarati com, Teslamag.de, Groen7.nl, Gas2.org, Teslaclub,sk

   1. Objednal jsem presne pred
    Objednal jsem presne pred rokem a od Tesly , stejne asi jako Vam, mne na Novy rok prislo blahoprani, podekovani za trpelivost a sdeleni, ze auto bude dodano jeste r.2015. V Tilburgu v patek, pri otevreni Tesla Factory na party Tesly , mne reditel Tesly Tilburg ujistil, ze na prelomu roku auto dostanu. Pocitam se zpozdenim, jako vzdy u Tesly.Jestlize jste objednal pred 2mi roky, mel byste ho mit v lednu. Vse zalezi, jakym tempem se rozjede vyroba.Kazdopadne gratuluji a budu rad, date-li mi vedet, az budete auto prejimat.

    1. Děkuji Vám za informaci.
     Děkuji Vám za informaci. Určitě dám vědět. Zdržení s dodáním Modelu X tuším už podle zkušenosti s Modelem S, který jsem dostal o Vánocích 2013, celých 7 měsíců po potvrzení závazné konfigurace. Zatím mám status objednávky stále stejný: „You will be contacted in order of your reservation to design your Model X“.

Napsat komentář