Tesla postaví v Evropě druhou síť nabíjecích stanic

Americká automobilka Tesla Motors buduje v , Evropě i Asii síť rychlonabíječek Supercharger. Kromě toho má ale i podružnou síť „Destination Chargerů“, kterou nyní také začíná stavět v Evropě.

Sekundární síť nabíječek Tesla se neustále rozšiřuje. Teď nově i do Evropy.
foto: Tesla Motors

Tesla prozatím na svém twitterovém účtu oficiálně potvrdila, že síť Destination Chargerů míří do Evropy. Na evropském webu už je také možné tuto záložku najít. Zatím tam ale není k dispozici mapa ani žádné další podrobnosti.

Destination Charging jsou klasické wallboxy od Tesly namontované u luxusních hotelů, sportovišť a jiných resortů, kde je pravděpdobné, že se návštěvníci zdrží několik hodin. Za jednu hodinu je možné dobít dojezd zhruba 90 km.

Tesla Motors

18 Comments on “Tesla postaví v Evropě druhou síť nabíjecích stanic”

   1. Na slovensku podobne ako aj
    Na slovensku podobne ako aj v inych krajinach vznikaju „sukromne“ destination charging (tie zelene body napr. v Tatrach): http://www.nabijanie.teslaclub.sk/
    Ak ma Tesla S dual charging, tak nabije z obyčajnej 3 fazovej zastrčky (380V, 32A) 110km za hodinu, čo je rýchlejšie ako original Tesla destination charging.

    Si predstav že luxusny hotel s destination chargingom nabija pomalšie ako vedla stojaca pajta s trojfazovou nabíjačkou….o toto Tesle asi nejde, preto dualcharging musela zakonite stiahnuť.
    Ale na požiadanie Vam to namontuju, po individualnej dohode a aj za poplatok.

      1. Neni pravda.
       Pro obycejnou

       Neni pravda.
       Pro obycejnou trifazovou zasuvku 3x32A jeste potrebujete dokoupit nabijeci kabel, ktery Tesla nedodava.

       Tesla destination charging dava jen tolik na kolik je vybaveno auto. Tedy pokud ma DualCharger tak 22kW, kdyz ne tak jen 11kW. Pripadne mene, podle jistice.
       Takze DualCharger potrebujete i na destination chargery i na trifazove zasuvky a z obou nabijite stejne rychle.

 1. Nevíte někdo jesi už
  Nevíte někdo jesi už TESLA oslovila v čechách provozovatele OC FUTURUM (anebo naopak) či zda jim stále leží jejich desítky dobíjecích MENNEKESů 3F400V/32A v patrových parkovištích ladem (tedy pro servisní účely…) ??
  :))))))))))))))))))))))))))))))

  google.com/maps/d/viewer?ie=UTF8&om=1&msa=0&z=7&hl=cs&mid=zKQCDB56MJv4.kx_q-PAk3ezY

  :))))))))))))))))))))))))))))))

    1. V prvním podzemním
     V prvním podzemním podlaží parkoviště ostravské Nové Karoliny bylo nejprve 5 napájecích hnízd každý 2x 400V/16A a 2x 230V/16A a u nich 8 vyhrazených parkovacích míst. Pak automyčka hned vedle asi 4 místa ukradla. Teď zrušili jedno hnízdo obyčejných zásuvek a namontovali nabíjecí stojan na čip od RWE a zbyly jen 3 (nebo 4?) vyhrazená místa.

Napsat komentář