Tesla významně rozšířila své evropské centrum

Americká automobilka otevřela druhou lokaci svého evropského distribučního centra v nizozemském Tilburgu. Nová budova má plochu 49 000 m2, tedy třikrát více než původní lokace s 18 900 m2.

Nová budova evropského distribučního centra v nizozemském Tilburgu
foto: http://quadrant4.nl/

Dvousettisícové město Tilburg na jihu Nizozemska bylo podle Tesla Motors zvoleno proto, že je odtamtud možné expedovat hotové auto kamkoliv po Evropě během 12 hodin. Navíc má přístup k přístavu Rotterdam a významné železniční infrastruktuře.

Všechny elektromobily automobilky Tesla Motors se dnes pochopitelně vyrábějí v továrně ve Fremontu v Kalifornii. V Tilburgu jsou však kompletovány, či „znovukompletovány“, a to zejména z daňových a logistických důvodů.

Z aktuálního rozšíření pracovního prostoru Tesla Motors v Nizozemsku čiší příprava na uvedení a posléze i levného elektromobilu Tesla Model III. Nový prostor by měl být aktivní od dubna 2015.

Tesla očekává, že do konce roku 2014 budou prodeje elektromobilů Tesla Model S v Evropě a Asii dohromady vyšší než doma v . Ostatně, odpovídá tomu i plán razantního rošíření sítě rychlodobíjecích stanic Supercharger do roku 2016.

Napsat komentář