Tesla nabízí přes 1600 volných míst

Automobilka Tesla Motors na svém webu inzeruje přes 1600 volných pracovních pozic. V současné době firma zaměstnává 14 000 lidí a doufá, že noví zaměstnanci jí pomohou konečně dosáhnout zisku.

Továrna Tesla Motors ve Fremontu je výjimečná tím, že tam pracuje víc robotů než lidí. Lidé pak pracují především ve všech ostatních částech Tesla Motors.
foto: Tesla Motors

Tesla nedávno ohlásila pozitivní výsledky za 3. čtvrtletí. I přesto ale zaznamenala ztrátu $230 mil. Nabídka více než 1600 volných pracovních pozic na celém světě by jí konečně měla pomoct k obratu.

Hledá mimo jiné manažery pro Mexico City, produktové specialisty do Amsterdamu, Milána nebo Šanghaje, zkušené inženýry a spoustu dalších lidí. Mnoho pozic je otevřených také v Rakousku a Německu. Pro ČR žádné. Zdaleka nejvíc zaměstnanců ale hledá Tesla Motors doma v .

Firma nedávno vrhla na trh další akcie za tři čtvrtě miliardy dolarů. Kromě toho konečně začíná vyrábět a dodávat zákazníkům druhý výrobní model, a to plně elektrické Tesla Model X.

V současné době Tesla intenzivně pracuje na několika projektech. Předně, v březnu 2016 představí levný elektromobil Tesla Model 3. O měsíc později má otevřít svou gigatovárnu na výrobu baterií.

Masivní expanze bude vyžadovat právě i mnoho nových lidí. Podle analytiků bude rok 2016 pro Teslu kritický. Bude muset ukázat, že dokáže dosáhnout pozitivního cash-flow – mimo jiné i proto, aby udržela vysokou a do značné míry spekulativní cenu akcií.

Tesla Motors

14 komentářů u “Tesla nabízí přes 1600 volných míst”

   1. ztrata z predchozich let je
    ztrata z predchozich let je vpodstate nicnerikajici udaj, v realu se to nescita, ale samozrejme to spolu souvisi, dulezite je zda a jake maji provozni uvery a s jakyma podminkama, a jake maji volne financni prostredky na rozvoj, vyvoj a samotne funogani firmy, a to zrejme maji

    vpodstate ztrata je v dnesni dobe i zadouci a casto se generuje zamerne ucetne aby se tim firma nedostala na zbytecne vydaje smery ktere ji nijak neprospejou

  1. Samozřejmě, že popudí.
   Samozřejmě, že popudí. Co jiného taky můžete čekat když napíšete něco takového. Podle mne naopak vše nasvědčuje o opaku.
   Sám jsem na akciích Tesly vydělal cca 100k. 🙂 A stačilo málo, koupit za 35$ a prodat za 200$ nejlepší investice v životě. Stejně jako to udělal Mercedes, který také přesně ríká že to byla nejlepší investice pro firmu.

   Musk několikrát dokázal, že má talent na to dotahovat věci do konce, viz jeho ziskové firmy. Nestačí vám úspěch PayPalu, prodeje FVE panelů, výroba elektromobilů, o kterých každý říká, že jsou nepoužitelné. Výroba auta světového formátu.

   Úspěch kdy jako první soukromá firma dováží materiál do vesmíru k ISS!

   To vám nestačí?

   Co jste dokázal vy? Máte alespoň jednu firmu, která dosáhla podobných úspěchů? Nebo alespoň zisku tak aby uživila 16000 zaměstnanců?

   Na základě historie, co Musk dokázal já rozhodně nemám problém mu věřit, že zisková bude Tesla Motors až cca po 5 letech. Teď vše investují do budování továren a samotné výroby a vývoje nových produktů.

   Napište mi která firma byla zisková hned po vzniku a jak dlouho ji to vydrželo?
   Která firma, s 16000 zaměstnanci pár let po vzniku, kdy nemá dostavěné ani továrny měla zisk? Jsem zvědavý.

 1. Pane Horčíku, jste si
  Pane Horčíku, jste si jistý, že opravdu hledá ty zaměstnance hlavně proto, že se chce „konečně dosáhnout zisku“?
  Samozřejmě je jasné, že chce být zisková, ale jak známo, díky velkým investicím ani sám Musk nepředpokládá, že Tesla bude zisková dřív než v r. 2020.
  Takže tu primárně nejde dosáhnutí ziskovosti, ale o rozvoj firmy jako takové.

Napsat komentář