Tesla Motors zdraží elektromobil Model S

Automobilka Tesla Motors potvrdila, že v blízké budoucnosti oznámí zvýšení ceny elektromobilu Tesla Model S. Zdražení se nebude týkat těch, kdo mají auto rezervované a zavčasu svou objednávku finalizují. Tesla v současné době vyrábí několik stovek elektromobilů týdně, objednávky má ale až minimálně do poloviny roku 2013.

Elektromobil Tesla Model S sbírá jedno ocenění za druhým
foto: Tesla Motors

Elektromobil Tesla Model S se v současné době prodává od $49 900 (verze s 40kWh baterií) včetně $7500 federální dotace. Za 60kWh verzi zaplatíte $59 900 a za nejvyšší 85kWh pak $69 900. Následně jsou k dispozici ještě verze Performance za $84 900, Signature za $87 900 a konečně Signature Performance za $97 900.

Plus, pochopitelně, si můžete přikoupit nejrůznější příslušenství jako je třeba speciální barevné provedení nebo panoramatická střecha.

Elon Musk nedávno potvrdil, že Tesla připravuje několik nových verzí Modelu S. I s tím nejspíš zvýšení ceny souvisí. Především ale má dnes Tesla Motors rozjetou výrobu stovek kusů auta týdně. Dobře už zná všechny vstupní náklady, a dokáže tak lépe odhadnout výslednou cenu. A navíc – ví, že je o auto zájem.

Zvýšení ceny nejspíš nebude nijak dramatické, řekněme v řádu nižších jednotek tisíců dolarů. Pro auto za cenu koelm $50 000 dolarů je to 1/50 až řekněme 1/10 ceny.

Nedávno znovuzvolení Baracka Obamy jakožto prezidenta by ale navíc mohlo mít za následek i zvýšení federální dotace na elektromobily ze současných $7500 na spekulovaných $10 000. Tím by se mohl cenový rozdíl snadno smazat, případně by dokonce cena mohla naopak klesnout!

Navíc, kromě federálních dotací poskytují dotace na nákup šetrných automobilů i jednotlivé státy USA (např. Kalifornie) a někdy dokonce i jednotlivá města.

tisková zpráva

3 Comments on “Tesla Motors zdraží elektromobil Model S”

  1. Je to moc hezke auto, krasne
    Je to moc hezke auto, krasne jde za plynem, ma neporovnatelny podvozek, uvnitr se take na nicem nesetrilo a uz se na nej tesim jako malej kluk. Dal bych za nej i o 20% vic. Neexistence konkurencniho vozu me zas naopak skoro desi. To vyrobci nemusi prinest nic dobreho, paklize jim to stoupne do hlavy. Uz aby se neco podobneho objevilo na trhu. To by vsem pomohlo nejvic.

Napsat komentář