Tata Nano na CNG, hybrid a další novinky z Indie

Indická automobilka Tata Motors se stůj co stůj chce zařadit po bok světových značek. Na autosalonu v Novém Dillí aktuálně představila několik novinek. Mezi jinými to bylo hybridní auta Tata Manza Hybrid a nejlevnější auto světa Tata Nano s pohonem na CNG.

Tata Manza Hybrid, jedna z mnoha alternativ, které se objevily na autosalonu v Novém Dillí
foto: Tata Motors

Tata Manza se v benzinové a dieselové verzi prodává v od minulého února. Už tak dosahuje auto velmi příznivé spotřeby, dieselová verze údajně i pod 3 l/100 km.

Koncept Manza Hybrid je vybaven 1,0l dieselovým motorem, lithium-iontovými bateriemi a 45kW elektromotorem. Dokáže rekuperovat energii, má Start&Stop systém a ve střeše jsou zabudovány .

Přesto, nejsou podle odborníků v cestou do budoucnosti. Jde o příliš drahé řešení na to jak nevýrazné snížení spotřeby nabízí. Mnohem zajímavější by proto mohla být pro Indy nová Tata Nano na .

Nový model prezentovala automobilka taktéž na . Hybridní Manza má tedy být spíš technologickou ukázkou, která má domácím i zahraničním zákazníkům a automobilkám říct: i tohle zvládneme.

Tata Motors v posledních letech roste a zároveň se silně angažuje v oblasti alternativních pohonů. V i jinde v už začal prodej elektromobilu . Aktuálně Tata představila koncept levného Tata eMO.

Napsat komentář