Virus dláždí cestu k lithium-vzduch bateriím

Virus dláždí cestu k lithium-vzduchovým bateriím

O nových přelomových bateriích máme již skoro obavu psát, neboť to někteří čtenáři berou téměř jako provokaci. Na druhou stranu, alespoň je vidět, že na vývoji dokonalejších baterií se neustále intenzivně pracuje. Povzbudivá zpráva o „super-baterii“ přechází tentokrát z , kde se v laboratoři podařilo sestrojit výkonné lithium-vzduchové baterie.

Těžba ve vesmíru

Nový zdroj vzácného lithia? Asteroidy!

Američtí studenti z univerzity ve Washingtonu rozvíjejí nový způsob odebírání vzorků z asteroidů. Jak se to týká hybridních a elektrických aut? Víc, než si myslíte. Planetky (asteroidy) či malé měsíce jsou potenciálně nevyčerpatelným zdrojem vzácných prvků. Jde například o lithium, které je klíčové pro výrobu baterií.

věda výzkum 3D baterie Jan Procházka HE3DA

Čeští vědci pracují na revoluční technologii 3D baterií

Jan Procházka je jedním z vědců, kteří se podíleli na vývoji chytrého aktivního nátěru, který ničí nečistoty. Ten zažívá ve světě první úspěchy. Přední česká kapacita v oboru se v současné době soustředí na další projekt – pokročilou lithiovou baterii. Mohla by se podle něj stát revolucí v mnoha oborech, od elektromobilů po energetiku.   

autobusy elektrick duální baterie sodíková

GE představuje elektrický autobus budoucnosti

Výzkumný tým úspěšně představil systém dvojité v dálkovém s nulovými . Systém duální baterie znamená nákladově efektivní řešení pro elektrifikaci autobusů, kamionů, terénních vozů a dalších těžkých vozidel. Může redukovat náklady na až o 20%. Technologie funguje na kombinaci vysokokapacitní sodíkové a výkonné .   

elektrokolo Giant Twist Freedom CS Lite

Elektrokola – dojezd, hmotnost, výkon a jiné mediální fikce…

Elektrokola jsou pro média v České republice „novinkou“ již druhým rokem. Autoři článků buď čerpají ze zahraničních serverů, nebo z marketingových materiálů výrobců. Skutečných testů mnoho nenajdeme. Výrobci a distributoři pak často a rádi manipulují s fakty, která jsou pro spotřebitele důležitá k orientaci na trhu. Cílem tohoto textu je vnést trochu světla do této „džungle“.