Nová kniha odhaluje vše, co jste kdy (ne)chtěli vědět o Elonu Muskovi

Jan Horčík - 11 Listopad 2015

Elon Musk: Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti je nový životopis Elona Muska z pera amerického novináře Ashlee Vance. Pokud vás Musk a jeho firmy zajímají, rozhodně doporučujeme si ji přečíst!auto Elon Musk Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti knoha biografie životopis

Nová biografie Elona Muska vám tohoto výjimečného člověka představí jako nelítostného byznysmena, ale i člověka, který pravidelně vyráží na alternativní festival Burning Man
foto: Jan Melvil Publishing

se už dvacet let pohybuje v prostředí bájného amerického Křemíkového údolí. Původem přitom pochází z Jihoafrické republiky. Věděli jste, že jeho matka je známá modelka?

TIP: SOUTĚŽTE S NÁMI O 5 VÝTISKŮ KNIHY!

Zhruba posledních pět let je Musk a jeho firmy Tesla Motors, a částečně také SolarCity oblíbeným tématem masmédií. Ta k tomu mají pádný důvod. Tenhle člověk dokázal to, co jen málokdo.

Musk se ve svých 44 letech může srovnávat s velikány světového průmyslu jakými byli Henry Ford a Steve Jobs nebo jakým je Bill Gates.

Nová kniha, kterou Ashlee Vance připravoval po dobu několika let, nakonec i ve spolupráci se samotným Muskem, přitom odhaluje mnoho podrobností týkajících se jak jeho dětství, soukromého života a rodinného zázemí, stejně jako podnikatelských úspěchů.

Elon Musk: Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti vám pomůže nahlédnout do mysli vizionáře, kterého média průběžně označují také za blázna, vychloubačného floutka a bláznivého miliardáře.

Tím vším nejspíš Musk tak trochu je. Zároveň má ale za sebou nezpochybnitelné úspěchy v několika oblastech průmyslu, kde jako by se čas po mnoho posledních desítek let zastavil.

Přinesl revoluci do bankovního, automobilového i vesmírného průmyslu. Přitom málem přišel o všechno, naštval spoustu lidí, ale vždy vytrval. Po přečtení knihy pochopíte, že Musk vidí každý problém jako výzvu, kterou lze vyřešit.

Na mnoha místech životopisu vypovídají současní i bývalí zaměstnanci jeho firem. A stále opakujícím se motivem je věta: "Elonovi nemůžete říct, že něco nejde." Musk jedná vždy tak, aby ve svém cíli uspěl a neohlíží se přitom na city nebo osobnosti ostatních lidí kolem sebe.

Narozdíl od Jobse má Musk, původním vzděláním inženýr, detailní těchnické znalosti - zejména v oblasti sestrojování raket. Se svými zaměstnanci vždy jedná přímo a jde k (někdy až fyzikální) podstatě věci. Neztrácí čas zdvořilostmi ani tanečky kolem.

I lidem, kteří denodenně sledují dění kolem firem jako je Tesla nebo SpaceX odhalí kniha řadu zajímavých zákulisních podrobností.

Například potvrzuje dlouho spekulovaný dohodnutý odprodej Tesla Motors společnosti Google, ze kterého sešlo jen díky tomu, že Musk poslal všechny své zaměstnance prodávat elektromobily Tesla Model S po telefonu a oni uspěli.

V závěru biografie pak dokonce Vance spekuluje nad tím, zda je pro Muska vhodné označení "autista", což už řada lidí kolem něj nadnesla. V zápětí ale toto tvrzení vyvrací s tím, že označit za autistu by pak tak bylo možné kde koho z oblasti průmyslu a podnikání.

V České republice vydává knihu nakladatelství Jan Melvil Publishing. Za jejích 384 stran, která každá stojí za přečtení, zaplatíte 399 Kč. O kvalitní překlad se postarala Eva Nevrlá.

Ukázka knihy

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář

Vyborna kniha. Cetl jsem v originale a jak o Tesle tak SpaceX se tam najde spousta podrobnosti.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

prosím, toho sociopata, beroucího drogy, lháře a podvodníka (vše FBI potvrzuje) Jobsem sem netahejte, on byl jen schopný prodat mrtvolu, zastaralé technlogie a vytvořil kult, nic skutečně inovativního

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A Henry Ford jako podporovatel nacismu a antisemita nevadí...Pro mě za mě ať si bral co chtěla a že byl sociopat a cosi dalšího? Glorifikovanej Musk taky nebude žádnej andílek, jinak by nebyl tam kde je...

Obrázek uživatele ozana

už zase
Podle sebe soudím tebe.

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Obrázek uživatele Hyperloop

Tak dle mě je to dost příkrý odsudek, nicméně i dle mě Jobs co se týče úrovní vizionářství a přínosu pro svět nesahá Muskovy ani po palec u nohy.
A když už ho k někomu přirovnávat, tak spíš k lidem typu Forda nebo Westinghause. I když ani to nejsou dokonalé paralely.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

si pleteš odsudek s fakty :)
"Steve Jobs FBI file: Lies, drugs and bomb threats"
"Steve Jobs was a real blackmailer abusing market position"
"Steve Jobs' LSD habit, why he indulged in Marijuana, and his 1975 arrest"


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.