Škoda Auto podporuje nové technologie chytrých telefonů

redakce - 08 Říjen 2014

V posledním čtvrtletí letošního roku přiváží domácí automobilka Škoda AUTO celý balík produktových novinek a inovací. Jedná se o technologie MirrorLink umožňující zobrazování aplikací chytrých telefonů na obrazovce vozu, a opačně fungující technologie SmartGate.auto technologie Škoda Auto MirrorLink a SmartGate

Nové modely Škoda Auto nabízejí technologie pro propojení s chytrými telefony
foto: Škoda Auto

TISKOVÁ ZPRÁVA

Už 11. listopadu 2014 startuje v České republice oficiálně prodej nového modelu Škoda Fabia, tedy jen několik týdnů po oficiální světové premiéře na počátkem října.

Tento kompletně nově vyvinutý malý vůz imponuje designem, špičkovou technikou, v minulosti vyhrazenou spíše pro automobily vyšších tříd, vyšší funkčností a spotřebou, která je až o 17 % nižší než u předchozí generace. Třešničkou na dortu je propojení modelu Fabia s chytrým telefonem pomocí technologií MirrorLink a SmartGate.

Vedle modelu Fabia dostane nově, v rámci modelové péče, funkci MirrorLinkTM, pomocí níž se aplikace chytrého telefonu dají přenášet na infotainmentovou obrazovku, i Škoda Yeti.

Technika je založená na nejnovější generaci takzvané modulární stavebnice (MIB) a pro Škoda Yeti obsahuje dva nové infotainmentové systémy – Bolero a Amundsen.

Tyto nové systémy lze pomocí USB kabelu snadno spojit s chytrým telefonem. Poté se aplikace telefonu, které mají certifikaci pro MirrorLinkTM, zobrazí na obrazovce infotainmentového systému.

Velmi užitečná je i nová funkcionalita SmartGate. Je k dispozici pro model Škoda Fabia a od listopadu letošního roku také pro modely Škoda Yeti, Octavia a Rapid/Rapid Spaceback.

Pomocí technologie SmartGate lze v určitých aplikacích na chytrém telefonu zobrazovat, ukládat a mobilně využívat takové údaje o vozidle, jako např. spotřeba, průměrná rychlost a další informace pro každou jednotlivou jízdu. Přenos dat je bezdrátový, pomocí WiFi.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

opět placená reklama vpasovaná mezi jinak celkem pěkné články? raději dále nekomentuju...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano uchylujeme se k reklamě nesouvisející s Hybridem. Přínosnějším sdělením by bylo. Škoda-Auto zvyšuje výrobu CNG vozidel a elektromobilu v základní nabídce o dvacet procent! To by bylo hodno článku na Hybridu.cz

No nevím, školy nemám, ale zvýšení z nuly o dvacet procent by asi moc nebylo k chlubení.
Nebo mi snad něco uniklo a Škoda vyrábí a prodává elektromobily? A dokonce v základní nabídce?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S TÍM SOUHLASÍM,TO JE PRAVDA. Ale bylo by to krásné pokud by to byla pravda, a zájemce o Škodovku by si mohl vybrat mezi elektromobilem, CNGmobilem,benzínem,naftou nebo vodíkem i v těch dvaceti procentech. Ale o tom se na Hybridu s předstihem nedočteme.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

12.10.2014 Hybrid.cz ZASPAL - Příslib hybridního Superbu od roku 2015-17, oznámili šefové škodovky s předvedením na Evropských autosalonech v roce 2015. To je pravá zpráva která má byt aktuální na Hybridu.cz

Netuším, proč by se musely zveřejňovat plané sliby.
A jako obvykle – relevantní odkaz na zdroj by čistě náhodou nebyl?
EDIT: (udělej si sám)
tisková zpráva
EDIT2:
ještě jeden a další odkaz.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station