Škoda Auto odhalila nový Rapid

Mladoboleslavská automobilka Auto oficiálně odhalila nový model . Nové rodinné auto z dílny českého závodu má cílit především na rodiny. Půjde o alternativu pro ty, kterým je Octavia příliš drahá.

Škoda Rapid je prvním modelem, který představuje nový designový jazyk automobilky
foto: Škoda Auto

Škoda Rapid bude tedy levné auto. Jediné zatím jasné specifikace jsou délka 448 centimetrů a šířka 170 centimetrů. Vše ostatní prozatím Škoda Auto, resp. koncern Volkswagen tají. Víme ale, že se vůz bude prodávat také pod značkou Seat Toledo.

Cenu mají tlačit dolů zejména nízkoobjemové motory, kdy nejsilnější by podle Aktuálně.cz měla být benzinová čtrnáctistovka s výkonem 122 koní. Podle automobilky jde o doplnění nabídky mezi modely Fabia a Octavia. Podle všeho můžeme čekat velmi hospodárné motory, a tedy i slušnou spotřebu.

Škoda Auto s novým Rapidem důsledně pokračuje v modelové ofenzívě. Jen několik měsíců po zahájení prodeje minivozu Škoda Citigo představuje česká automobilka nový kompaktní vůz. Nejmladší modelová řada má pro růstovou strategii automobilky údajně klíčový význam.

auto Škoda Rapid

Nejmladší modelová řada značky nabízí při kompaktních rozměrech (délka 4,48 metru, šířka 1,7 metru) překvapivý prostor.
foto: Škoda Auto

Výstavní premiéru si auto odbude na v Paříži 2012. Od podzimu 2012 bude Škoda Rapid postupně uváděna na evropské trhy. Ceny zatím nejsou známy, je ale jasné, že budou nižší než v případě modelu Octavia.

Protože se mu ale tolik podobá, vyvstávají logické otázky: počítali vývojáři při návrhu Rapidu také s alternativními pohony? Objeví se v budoucnu například tovární verze (hádáme, že pravděpodobně ano) nebo dokonce hybrid? Rádi se necháme překvapit.

tisková zpráva

2 Comments on “Škoda Auto odhalila nový Rapid”

 1. Hmm… vzhledově
  Hmm… vzhledově konzervativní… jak je u Škody již zvykem

  nicméně … když to nové auto strčí do drtičky k likvidaci tak se vlastně nic moc nestane
  auto v dnešní době navržené na přes 100 let starou technologii spalovacích motorů, koho tím chtějí nadchnoud ??

  myslím že Wv a tím pádem i Škodě již před rokem ujel vlak s technologiemi budoucnosti, elektro škodovky co testují po přestavbě jsou jen cintky stavěné z drobných součástek co našli vypadlé na kolejích z vlaku s technologiemi budoucnosti

  konzervativní by nemělo být synonymem k zastaralému
  nicméně v případě Škody se to již pomalu stává pravdou

Napsat komentář