Seat zkouší v Barceloně dva hybridy a elektromobil

O společnosti Seat toho, co se týká automobilů s , příliš mnoho neslýcháme. To by se však v budoucnu mohlo změnit, neboť právě v těchto dnech španělská automobilka předala barcelonské radnici k testování své tři ekologické novinky. Do městského vozového parku tak přibyl jeden elektromobil Seat Altea XL Electric Ecomotive a dvojice plug-in hybridů Seat Leon TwinDrive Ecomotive.

I Seat už vidí budoucnost mobility v elektřině. Zkušební provoz v Barceloně by měl předcházet ostré výrobě elektromobilů a hybridních vozů.
foto: electric-vehiclenews.com

Altea XL Electric a Leon TwinDrive představují dvě odlišné, avšak navzájem se doplňující technologie. Seat se tak snaží dostat do optimální pozice, ve které bude moci pružně reagovat na proměnlivou tržní poptávku.

Elektromobil Altea XL Electric Ecomotive je vůbec prvním čistě elektrickým automobilem této značky. Vozidlo se může pochlubit 135km dojezdem a maximální rychlostí 135 km/h. s výkonem 85 kW je napájen energií z baterií umístěných pod zadními sedadly a pod podlahou zavazadlového prostoru. Díky tomu nedochází ke zmenšení vnitřního prostoru vozu.

Zajímavým doplňkem , vhodným zejména pro řidiče ze sluncem zalitých jižních zemí, je solární střecha, která se bude podílet na dodávání energie pro klimatizaci.

Naproti tomu Leon TwinDrive Ecomotive ujede v elektrickém režimu 52 km při maximální rychlosti 120 km/h. V případě kombinované jízdy se ovšem maximálka zvýší až na 170 km/h. Při rozumném řízení by se spotřeba měla dostat na 1,7 l/100 km a emise CO2 by neměly překročit hranici 39g/km.

Seat zkouší v Barceloně dva hybridy a elektromobilfoto: Seat

Testování nových vozů bude v hlavním městě Katalánska probíhat po dobu šesti měsíců, během nichž bude shromažďovat a vyhodnocovat informace, které by mu měly usnadnit spuštění sériové výroby.

Dr. Matthias Rabe, výkonný prezident pro výzkum a vývoj u Seatu, o tom řekl: „Dodáním našich vozů k testování započíná nová éra naší elektro-motoristické strategie. Budoucnost Seatu je elektrická a my se rozhodli pro diverzifikaci alternativních technologií s cílem vyhovět různorodým motoristickým potřebám.“

Piřpomínáme, že Seat je součástí koncernu , stejně jako , která v současné době testuje flotilu elektromobilů .

tisková zpráva

3 Comments on “Seat zkouší v Barceloně dva hybridy a elektromobil”

  1. Když se podíváte na popis
   Když se podíváte na popis charakteristik vozidel VW Golf e-Blue-motion, Škoda Octavia Green-e-line a nyní i vozidel Seat, tak je jasné, že je to ta samá technologie ve všech, pouze upravená na jednotlivá vozidla.

   Seat jsem pod kapotou ještě neviděl, ale Golf a e-Octavia jsou téměř kopie…

   Je to podle mého čistě PR, aby si každá značka v té své zemi udělala hezký obrázek o sobě…Ale know-how je ve Wolfsburgu 🙂

   Škoda jen, že o tomto testu Seatu západní média reportují, o flotile e-Octavií jsem toho v západních elektromobilních serverech moc nenašel…:)

Napsat komentář