RC 6WD Robot: Robotický odklízeč sněhu

Jan Grohmann - 17 Únor 2014

Nesnášíte otravné odhazování sněhu před svým domem? Máte štěstí, že žijete v 21. století. Americká firma SuperDroid vás namáhavé práce zbaví, stačí když si koupíte jejího robota na odklízení sněhu RC 6WD Robot.odklízení sněhu RC 6WD Robot

RC 6WD Robot
foto: SuperDroid

V České republice se letos zima moc nepovedla. O jednu tlakovou níž dále, ve Spojených státech, však lidé den za dnem odhazují sníh od svých domů. Firma SuperDroid nabízí řešení, jak neztrácet desítky minut denně sisyfovskou prací a věnovat se něčemu podstatnějšímu.

Řešení se jmenuje RC 6WD Robot - dálkově ovládaný šestikolový robotický odklízeč sněhu. Nepohybuje se tedy autonomně, ale je řízen na dálku.

Výhodou je, že operátor může sedět v teple domova a celou práci pozorovat z dálky. Při teplotách kolem -20 až -30°, jaké nyní panují ve Spojených státech, je to jistě ceněná výhoda. Nemluvě o silném větru, který pocitovou teplotu výrazně snižuje.

odklízení sněhu RC 6WD Robot

Konstrukce je na první pohled poměrně jednoduchá. Čeští kutilové se nechají zahanbit?
foto: SuperDroid

Robot měří na délku 161 centimetrů a tlačí před sebou sněhový pluh o šířce 132 cm a výšce 41 cm. Nemusíte se bát, že robot nebude mít dost síly na odklízení sněhu, jeho hmotnost 178 kilogramů mu dává dostatečnost „oporu“.

Pohon má na starosti šestice elektromotů se špičkovým výkonem 6×250 Wattů, s převodovým poměrem 1:15. Energii motoru dodává dvojice baterií o celkové kapacitě 660 W. RC 6WD Robot disponuje navíc prostorem pro další dvojici baterií, pro zdvojnásobení délky provozu.

RC 6WD Robot v akci. Chtělo by to možná trochu podhustit kola
video: YouTube

Pluh je ovládán pomocí hydrauliky a lze ho sklápět nebo zvedat na dálku. Jeho úhel lze také nastavit ručně. V případě přání zákazníka je možné RC 6WD Robot vybavit výkonnými halogeny o výkonu 80 W pro práci v noci.

SuperDroid však plánuje další vylepšení. Místo sněžného pluhu lze umístit sněhovou frézu, připojit kamery, přídavné baterie a ovládaní přes internet. Sedíte v práci a venku sněží o sto šest? Stačí přes chytrý telefon aktivovat RC 6WD Robot a uklidit si před vlastním prahem. Cesta domů je pak volná.

Jediným problémem je, že RC 6WD Robot není sériovým produktem, ale robotem stavěným na zakázku. Jediný exemplář v hodnotě 8000 dolarů (164 000 Kč) byl již prodán. SuperDroid však díky velkému zájmu plánuje na příští zimu podstatné rozšíření nabídky. Máte zájem?

SuperDroid
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Myslím si že by pásy byli daleko lepší než kola.

Obrázek uživatele honza.t

Na -youtube- je toho spousty často jen upravené RC hračky.
rc snow plow
Remote Control 6WD Snow Plow Robot
video
ROBOPLOW
video

Obrázek uživatele honza.t

AMP 24 Electric Snow Blower
video
Ariens AMP Electric Two-Stage Snow Blower
video

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Povšimněte si prosím u popisované hydrauliky olejového kompresoru a červené láhve na stlačený olej; velké vylepšení!
Také výkon baterií je pozoruhodný, i když menší než mají elektromotory. Nebo ty motory snad mají kapacitu, či dokonce energii?
Inu, převzato ze Žena a móda... :-)

Samozřejmě kapacita. :)

Obrázek uživatele honza.t

To není stlačený olej ale vzduch a je tam slyšet jak pracuje kompresor a jak vzduchové elektro ventily upouštějí vzduch pří zvedání/spouštění radlice. Stojíte u okna doma v teple a přes RC vysílačku si to pěkně řídíte.
Tady to někteří dělají tak že pod dlažbu nechají položit topný kabel a jen zapnou vypínač a je hotovo.

Napadlo mě k tomu spoustu, ale asi nejvíce se vystihuje:
"Tak ti nevím, stará koupila ceďák a on teče."

Nedovedu si představit, jak s tímto lítám na příjezdovce (kor si myslím že v mrazu jak jsem viděl na začátku videa ta účinost byla slabá na odhrn sněhu).
Hlavně v dnešní době, kdy máme robotické vysavače, máme robotické umývače oken, proč nemůže být i robotický odklízeč sněhu? Naučím jej pevně stanovenou trasu, kterou mu uložím do paměti a robota prostě vypustím. A může jezdit klidně dvakrát denně. S touto rychlostí musel uklízet danou plochu dobře přes hodinu.
To raději koupím za 60 tis Kč traktůrek s vyhřívanou kabinou a pojedu se na pár minut projet po place.

Nápad není marný, ovšem ...

Není to správně takhle?

"Tak ti nevím, stará koupila ceďák a on teče, tak jsem ho zaletoval a on necedí."

:-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dovolím si dokončit:

...provedení trochu pokulhává.


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil