Tesla hledá vývojáře robotických aut

Nissan slibuje robotická auta do roku 2020. Audi, Mercedes a další automobilky nechtějí zůstat pozadu. A pochopitelně ani Tesla Motors. Elon Musk už dříve potvrdil, že robotická auta jsou jednou z budoucích priorit.

Interiér elektromobilu Tesla Model S s výrazným centrálním displejem
foto: Tesla Motors

Elektromobil Model S si získává skvělé recenze napříč světovými motoristickými magazíny. Proti nejluxusnějším vozům značek BMW, Mercedes, Lexus, Infiniti a dalším mu ale přeci jen některé klíčové vychytávky chybějí.

Například adaptivní tempomat, který s pomocí radaru automaticky udržuje vzdálenost za autem před vámi. Nebo varování proti vyjetí z pruhu, případně další pokročilé bezpečnostní/asistenční systémy, které de-facto představují první krok na cestě ke zcela autonomnímu řízení.

A to je nejspíš i důvod, proč se aktuálně na kariérní stránce Tesla Motors objevila sháňka po člověku na pozici „Advanced Driver Assistance Systems Controls Engineer“. Tedy inženýrovi pokročilých asistenčních systémů, což jsou právě fíčury vyjmenované výše.

Dotyčný musí disponovat buďto alespoň pěti lety zkušeností v oboru, nebo doktorátem ve stejné oblasti. Měl by navíc být srozumněn se sensory jako jsou radary, kamery, ultrazvuk a lidar. Ty všechny jsou totiž pro asistenční/autonomní řízení klíčové.

Kdy bychom se mohli dočkat robotického auta značky Tesla Motors? Dříve než za několik let určitě ne. Pokročilé asistenční systémy by se však mohly stát součástí nových iterací Modelu S už v nejbližších generacích.

Bude možné zpětně upgradovat i aktuální verze? Pochybujeme, bezesporu totiž bude třeba doplňkový hardware v podobě zmíněných senzorů. Na druhou stranu, taková změna by nemusela být pro servisní centrum Tesly příliš náročná a pro stávající uživatele auta naopak může jít o zajímavý upgrade.

Tesla Motors

One Comment on “Tesla hledá vývojáře robotických aut”

  1. v posledni iteraci pridali
    v posledni iteraci pridali parkovaci senzory, ale kdyz jsem je videl na videu jak funguji, tak mi prisly celkem k nicemu protoze pod ~30cm uz neukazuji a hlasi ze mas zastavit, coz v Evropskych podminkach je dost na prd 🙁 Chtelo by to tak tretinovou minimalni vzdalenost, nebo i min.

Napsat komentář