Toyota vybaví všechny Priusy dobíjením od roku 2014

Podle japonského hospodářského listu bude od roku 2014 vybaveno možností dobíjení. Půjde tedy standardně o . V současné době připravuje svůj na rok , další dva roky se tedy bude prodávat souběžně se standardními hybridními Priusy.   

foto: Hybrid.cz
se nijak netají svým plánem mít do roku 2015 prodáno až 5 milionů hybridů a ročně v té době prodávat až 1 milion . Až 70 % z nich má být právě model Prius.

Zatímco v současné době je v prodeji Toyota Prius třetí generace (test), který zatím schopnost dobíjení ze zásuvky není vybaven, už příští rok má přijít na trh verze Prius Plug-in Hybrid. Tu je možné dobíjet ze zásuvky a na jedno nabití čistě na elekřinu ujede mezi 15 až 25 km, viz. náš test.

Podle zprávy Nikkei spolu budou a plug-in hybridní model Priusu koexistovat až do roku 2014. Od tohoto roku ale už zůstane v prodeji pouze plug-in Prius.

Toyota plánuje postupně vylepšovat jeho baterie a tím zvyšovat dojezd čistě na elektřinu, údajně až k 60 km na jedno nabití (více, než kolik zvládá konkurenční ). Kromě toho uvede např. také nový model .

Cena plug-in Priusu by měla v roce 2014 odpovídat ceně současného Priusu třetí generace.

2 Comments on “Toyota vybaví všechny Priusy dobíjením od roku 2014”

Napsat komentář