Prodán milion hybridů Prius jen v USA

A dnes ještě jednou. Automobilka totiž dosáhla významného milníku. Ve prodala již milion . To znovu potvrzuje, že jde o zdaleka o nejprodávanější na světě. A také že USA jsou stále nejslibnějším trhem co se alternativních pohonů týká.   

Celosvětově první sériově vyráběný plnohodnotný za posledních šest měsíců překonal již třetí milník: světové prodeje modelu Prius v říjnu 2010 dosáhly hranice 2 mil. vozů a téhož roku pak mnohokrát oceněná hybridní Toyota dokázala překonat všechny dosavadní prodejní rekordy na domácím trhu, napříč všemi značkami i modely – její roční prodeje v dosáhly objemu 315 669 vozů.

Velmi dobré prodejní výsledky vykazuje i v celosvětovém měřítku. Doposud se prodalo více než 2 100 000 vozů s tímto modelovým označením, z toho v samotné Evropě se na trhu umístilo přes 200 000 vozů. Objem celosvětového prodeje vozů Toyota s plnohodnotným nyní celosvětově přesahuje 3 mil. vozů.

Prius, poprvé představený na japonském trhu v roce 1997, nyní prodávaný v Evropě a USA již přes 10 let, je vůbec nejznámějším vozem s hybridním pohonem na automobilovém trhu. Osvědčený a velmi spolehlivý plnohodnotný hybridní systém pohonu, který předběhl svou dobu, zůstává nezpochybnitelnou ikonou mezi ekologickými technologiemi pohonu.

U tří generací modelu Prius jsme byli v průběhu uplynulých let svědky nejen postupného zlepšování hnacího systému (HSD), ale zároveň i podstatného posunu ve vnímání technologie plnohodnotného hybridního pohonu na straně zákazníků.

V minulém roce Toyota představila model v rámci globálního programu omezeného pronájmu, a dosáhla tak dalšího milníku v otázkách trvale udržitelné mobility. Počátkem příštího roku pak Toyota začne nabízet Prius Plug-in hybrid všem zákazníkům.

Nejnovějším členem řady Prius je model Prius+, představený ve světové premiéře na pořádaném minulý měsíc. , který se v Evropě začne prodávat v první polovině roku , bude vůbec prvním sedmimístným modelem s plnohodnotným hybridním pohonem na evropském trhu.

Po představení verzí Prius+ a Prius Plug-in Hybrid se model Prius stává prvním plnohodnotným hybridním vozem nabízeným v podobě kompletní a samostatné modelové řady. Tři plnohodnotné hybridní modely jsou odpovědí na požadavky mnohem širší zákaznické základny, a podpoří tak výrazný nárůst prodejů.

V návaznosti na úspěch pohonu Hybrid Synergy Drive ve třech generacích modelu Prius se Toyota rozhodla zavádět technologii HSD v nových segmentech trhu, kde nabízí hybridní modely jako např. (viz. test Toyota Auris HSD) a .

tisková zpráva

Napsat komentář