Plug-in hybrid Toyota Priusu za tři roky ve výrobě

Podle Reuters začne Toyota se sériovou výrobou plug-in hybridu Toyota Prius od roku 2012. Výhledově chce ročně vyrábět od 20 000 do 30 000 kusů. První kusé informace o Toyota Prius plug-in hybridu se objevily už před pár měsíci. Překvapil velmi krátkým dojezdem čistě na elektřinu – kolem 20 km. První vozy k testování nabídne automobilka už do konce letošního roku, půjde asi o 500 kusů. Průběžně během let 2010 a 2011 bude tento počet navyšovat, k dispozici však budou plug-in hybridy pouze firemní a vládní sféře, které zároveň poslouží jako testovací králíci. Toyota aktuálně ústy svého nového prezidenta ohlásila, že v současné době více věří hybridům než elektromobilům. Prius plug-in hybrid by měl tedy stát proti elektromobilu Mitsubishi i MiEV, ačkoliv jde o úplně jinou třídu automobilů. Navíc se očekává, že nový dobíjecí Prius bude výrazně levnější než iMiEV. Skutečným konkurentem tedy bude především chystaný Chevy Volt od General Motors, který bude možné stejně jako Prius plug-in hybrid dobíjet doma ze zásuvky. GM nicméně chtějí pustit Volt na trh výrazně dříve, zřejmě už do konce příštího roku.

4 Comments on “Plug-in hybrid Toyota Priusu za tři roky ve výrobě”

  1. Pokud nebudou cenově
    Pokud nebudou cenově dostupná auta tipu Škoda Fabia, Renault Clio (kolem 200 – 250 tisíc) nebo rodinné vozy typu Ford Focus combi apod.., tak se nikdy hybridy moc neprosadí, protože masoví spotřebitelé chtějí právě tyto vozy..

    A fakt stačí hybrid s nějakým úsporným motorem, kterému bude pomáhat elektromotor při akceleraci a při brždění bude energie ukládaná do kapacitorů nebo do baterií.

  2. Nechcem tu robiť reklamu
    Nechcem tu robiť reklamu EVC Group, ale u nich je možné prestavať bežný prius na p-i, avšak s dojazdom okolo 80km. Takže sa potenciálnemu záujemcovi tie 3 roky čakať neoplatí. Myslím, že to z hľadiska sa bežný užívateľ zameria skorej na spomínaný Chevy Volt, alebo klasické elektromobily.

Napsat komentář