Panasonic rozjede výrobu výkonnějších baterií pro Teslu

Podle informací magazínu Electrek.co se Panasonic brzy chystá v Gigatovárně rozjet výrobu kvalitnějších bateriových článků. Nabídnou rychlejší nabíjení i vyšší energetickou hustotu.

Panasonic zajišťuje pro Teslu výrobu bateriových článků v gigatovárně Tesla v Nevadě.
foto: Tesla

Nové informace aktuálně prezentovala Celina Mikolajczak na konferenci Stanford StorageX International Symposium. Dnes působí jako vice prezidentka bateriových technologií v Panasonic Energy of North America, dříve ale dlouhodobě působila právě v Tesle.

Díky tomu se energetická hustota článků zvýší o 5 % a celková výroba o 10 %. Nabídnou také vynikající možnosti rychlonabíjení.

V Gigatovárně v Nevadě se vyrábějí bateriové články pro elektromobily Tesla Model 3 a Tesla Model Y. Ty už dnes zvládnou nabíjení až 250 kW, ale pouze po relativně velmi krátkou dobu. Nové články by to mohly změnit a nabíjení zásadně zlepšit.

12 Comments on “Panasonic rozjede výrobu výkonnějších baterií pro Teslu”

  1. Obrazek s 2170 je jiste jen ilustracni. V textu neni zminka
   Obrazek s 2170 je jiste jen ilustracni. V textu neni zminka jaky format to bude. Urcite se s Teslou dohodli co maji vyrabet. Navic ty udaje o vylepseni parametru jsou podobne jake oznamila Tesla u 4680. Tak bych v tom vic hledal prechod na novy format.

   1. Taky si myslím, ono rozjet výrobní proces na úplně nový
    Taky si myslím, ono rozjet výrobní proces na úplně nový formát, navíc Tesla postupně ladí nové technologie suché elektrody atd.. Takže spíš tipuju na nějaké drobné úpravy v chemii, ale nic revolučního, to si podle mě nechá Tesla pro sebe a v žádném případě se nebude dělit s Panasonicem.

Napsat komentář