O cenu Auto roku 2014 se pere Tesla Model S a BMW i3

Jan Horčík - 19 Prosinec 2013

Přední evropští automobiloví žurnalisté z Německa, Francie, Švédska, , , a Itálie co nevidět opět vyhlásí Auto roku 2014. Mezi nominovanými jsou i dva elektromobily. Jde o novinku BMW i3 a Tesla Model S.auto Car of the Year Award Europe - cena o Evropské auto roku - logo

Logo evropské ceny Auto roku 2014
foto: COTY

se stal autem roku 2011. O tři roky později je trh s výrazně bohatší. O stejně ocenění dnes soutěží tři dva nominované elektromobily: a .

Hlasování o Auto roku 2014 má dvě kola. Celkově bylo vybráno 30 sériově vyráběných nových , která se prodávají alespoň na pěti evropských trzích a prodalo se jich alespoň 5000. Dne 16. prosince pak byl ohlášen seznam sedmi nominovaných.

Právě tento užší seznam už leccos napovídá o tom, kdo by mohl cenu získat. Kromě dvou zmíněných elektrických aut je na seznamu také , Mazda3, Citroën C4 Picasso, Mercedes-Benz třídy S a Peugeot 308.

Mezi třícítkou původně vybraných byl také elektromobil , který se ale do nominační sedmičky neprobojoval. Dále se na původním seznamu objevily např. také modely Hyundai i10, Nissan Note, Toyota Auris nebo Toyota RAV4 (bohužel nikoliv EV).

2014 bude vyhlášeno na 2014 dne 3. března 2014.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

docela by mě zajímalo, jak to vybírají. Už jen porovnávání Tesly S s např. Octavií nebo Hyundayem i10 (naštěstí se neprobojoval) bych chtěl vidět... OK je to jen hra ala Slavík nebo Miss. Zábava a show při volbě pro pár lidí, kteří se takto chtějí bavit. Marketingově to myslím v prodeji moc nepomůže. Snad jen pro zviditelnění novinky a novátosrství je to dobré, proto bych to přál Tesle.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je vidět, že o pravidlech nominace na Auto roku nic nevíte. Právě proto mohou vedle sebe soutěžit i Škodovka s Hyundai ve svých kategoriích. Souhlasím s tím, že jeto pouze hra na vyšší úrovni než je Slavík nebo Miss. Auto roku by jsem spíše přirovnal k volbě "víno roku", tam též kromě laické poroty mají svůj hlas i odborní degustátoři.

Obrázek uživatele den

"Dnes 16. prosince pak byl ohlášen seznam sedmi nominovaných."

Dafuq... co to tam mate za kalendar v Hybride? :-)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Nějak se nám tam vloudilo přebytečné "s", ale už je zase pryč :) Díky.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jsem zvědav, zda zvítězí evropská loby BMW, nebo převládne rozum a zvítězí Tesla.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tipuji Mercedes.

Obrázek uživatele honza.t

(smích)+1 fakt dobrý...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?