Japonsko chce získávat čistý vodík z rafinerií

Jan Horčík - 05 Leden 2011

nemohou fungovat do té doby, než bude k dispozici levný a dostupný zdroj . A samozřejmě infrastruktura, která jej pomůže rozvádět. Právě tímto směrem chce jít Japonsko. Tamní ministerstvo průmyslu aktuálně hledá možnosti produkce vodíku v ropných rafineriích.   
vodík ropná rafinerie

by rádo zavedlo auta na vodík ve velkém do roku 2015. Vodíková auta ovšem vyžadují do svých palivových článků velmi čistý , a to z 99,99%. Ten je velmi drahý a není snadné jej získat.

V ropných rafineriích je vodík vedlejším, de-facto odpadním produktem. Ten je však čistý pouze z 90%. Japonské ministerstvo průmyslu proto aktuálně spustilo iniciativu, kdy chce společně se soukromými firmami vyvinout technologii pro získávání velmi čistého vodíku z rafinerií.

Vývoj technologie je naplánován na tři roky, začne se letos. Ministerstvo do něj investuje v přepočtu přes 60 mil. Kč, polovinu celkových nákladů.

Jednou z prvních automobilek, které už mají auta na vodík k dispozici, je právě japonská Honda. Ta v USA a pronajímá svůj model . Vodíková auta ale vyvíjí také Toyota, jihokorejský Hyundai nebo americká General Motors. První modely hodlají uvést na trh právě kolem roku 2015.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zeptejte se Hondy, GM a Toyoty proč to tam nedávají. Pravděpodobně to ještě nevyvinuly do té míra yb to bylo cenově dostupné a nebo je to zatím nepoužitelné?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elektromobil si muze sam vyrabet vodik ve chvili kdy je baterie plne nabyta tak presmeruje elektrinu z dobijeni do maleho zarizeni ktere vyprodukuje tech nekolik litru vodiku z vody a behem nekolika minut nadrz naplni.
Nemusi cekat az nekde udelaji nejakou vodikovou pumpu.
Ta technologie uz tady je, staci aby ji zacali montovat do aut.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

úsměvná otázka,stejná,jako ta,proč nemají elektromobily v kolech dynama a proč nemají na střeše větrné turbíny :-)),ostatně přístroj na vyvíjení vodíku je velmi jednoduchý,stačí dva plechy,plus a mínus a vodivý roztok např. soli a vody,dát na sedadlo spolujezdce,nastartovat,až zhasne kontrolka dobíjení připojit vyvíječ,odpojit benzín a jedééééém :-))))

Vezměte si kalkulačku a spočítejte si, kolik je potřeba energie na vyrobení jednoho litru vodíku elektrolýzou.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol