Honda Insight hybrid se prodává velmi dobře

Jan Horčík - 26 Únor 2009

Jen co Honda uvedla na trh novou generaci svého hybridu Honda Insight, už se může pochlubit slušnými výsledky. Nejlevnější hybridní automobil na trhu jde v Japonsku na dračku. Za pouhý týden si jej objednalo 5000 zájemců, čehož chtěla automobilka dosáhnout během měsíce. V zemi vycházejícího slunce se hybrid prodává od 1,89 milionu jenů, tedy v přepočtu asi 470 000 Kč. Konkurenční Toyota Prius se v Japonsku prodává za 2,3 milionu jenů - na trh se však nyní chystá nový model pro rok 2010, jehož cena prozatím není známa - na trhu bude teprve v květnu. Uvedení nové Hondy Insight v Evropě se očekává během letošního března, v Americe pak bude k dispozici od dubna.
Honda Insight

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hybrid a vodík-dobrý, ale budoucnost je v elektrice samotné.
Voda, slunce, vítr a né dým. To je podle mne budoucnost a ne fosílie.
Těším se, až bude Honda vyrábět "elektroCivic" s dojezdem okolo 500km, s pětinovou spotřebou, s možností nabíjet kdekoli ze zásuvky do 30min. Ticho, čisto, pohoda. Brzy nám stejně zakážou jezdit soukromě konvenčními osobáky. Nejprve v centrech, potom ve městech, potom na horách, potom všude. Dávám tomu tak 5 let (v centrech ....). a jsem pro!!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Než se nám povede vylepšit akumulátory, tak si myslím že hybridy jsou nejlepší cesta.Taky by neškodil pohon na bioplyn a pro jeho výrobu je materiálu(posekaná tráva,kaly z čističky,listí) celkem dost a furt bude.Až se povede zefektivnit výrobu vodíku,tak by mohl fungovat i vodíkový motor.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.